Facebook Google+ Twitter

ME Kobiet 2009: Serbia - Słowacja 3:0 (wideo)

Współautorzy: Damian Leciak

Serbki znów udowodniły, że na tych mistrzostwa Europy półfinał to obowiązkowe minimum. Słowaczki nie potrafiły zatrzymać bałkańskich zawodniczek i przegrały ostatni swój mecz w fazie grupowej 3:0.

Zadowolone zawodniczki Serbii po zdobyciu punktu i wygraniu całego meczu / Fot. fot. Damian Leciak Słowaczkom potrzebne było zwycięstwo choć w jednym secie aby spokojnie oglądać kolejne spotkanie, które miało rozstrzygnąć ostateczny bilans grupy D. Serbki natomiast miały do zdobycia kolejne małe punkty, aby zapewnić sobie lepszy bilans przed II fazą mistrzostw Europy. I to własne one były stawiane jako faworytki tego spotkania.

Początek pierwszego seta był bardzo udany dla zawodniczek zza naszej południowej granicy ponieważ szybko zdobyły prowadzenie i do pierwszej przerwy technicznej to one prowadziły 8:3. Po powrocie na parkiet rywalki przystąpiły do odrabiana strat i doprowadziły do remisu 10:10. To wcale nie zniechęciło Słowaczek do dalszej walki i do drugiej przerwy technicznej to one schodziły z boiska z dwupunktowym prowadzeniem. Następnie nastąpiło przełamanie i reprezentacja Słowacji nieco pogubiła się, co bezwzględnie wykorzystały Serbki wygrywając pierwszą odsłonę meczu 25:19.

Drugi set i znów mocne uderzenie Słowaczek, po celnych atakach Konecnej znów prowadziły 4:1. Serbki szybko odrobiły straty i mieliśmy remis 5:5. Od tego momentu można było oglądać prawie bezbłędny blok w wykonaniu bałkańskich zawodniczek. Po drugiej przerwie technicznej prowadziły nawet 18:10.Koleżanki Danieli Rojkovej przyglądają się, czy to nie jest poważna kontuzja / Fot. fot. Damian Leciak I właśnie w tym momencie Słowacka drużyna przeżyła chwilę grozy. Daniela Rojkova-Gonciova zaatakowała piłką w antenkę i nieszczęśliwie uderzyła w słupek. Sztab szkoleniowy szybko zajął się kontuzją, przez którą zawodniczka nie zagrała do końca spotkania. To wydarzenie jeszcze gorzej wpłynęło na i tak złą grę słowackich zawodniczek. I znów triumfowały Serbki, tym razem do 15.

Trzecia odsłona meczu tym razem została rozpoczęta przewagą Serbek 6:2, ale Słowaczki po chwili rozluźnienia zespołu pod wodzą Zorana Terzica do I przerwy technicznej schodziły z boiska z jednopunktowym prowadzeniem. Po powrocie do gry reprezentantki Serbii nie oddały już większego prowadzenia rywalkom, znów udanie grając blokiem. Tak jak poprzedni set, ten też Serbki wygrały 15:15 i tym razem kończą fazę grupową bez straty seta.

Skromna ale zadowolona grupka kibiców Serbskich / Fot. fot. Piotr DrabikOczywiście wśród kibiców obu drużyn zdecydowanie przeważali sympatycy słowackiej drużyny, którzy nie żałowali swoich gardeł aby wspierać zawodniczki ze swojego ojczystego kraju. Serbscy kibice nie potrafili nawet w części zbliżyć się do wrzawy jaką wywoływali przy akcjach reprezentacji Słowacji kibice zza naszej południowej granicy.

Wideo z pomeczowej konferencji prasowej

Serbia - Słowacja 3:0 (25:19, 25:15, 25:16)

Serbia: Antonijević, Brakocević, Nikolić, Vesović, Veljković, Rasić, Cebić (libero) oraz Derisilo-Stanković, Ognjenović, Majstrović, Petrović

Słowacja: Smak, Soares, Gonciova-Rojkova, Bramborova, Gogolova, Hroneckova, Kleskenova-Kohut (libero) oraz Konecna, Nosekova, Viestova, Kuciakova, Crkonova

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Brawo! :) Livia ma rację, lipa, że kwestia współautora wciąż nie jest załatwiona....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda tylko, że dalej nie jest rozwiązana kwestia współautora. Ten tekst powinien się też pojawiać u Damiana w profilu. Współpraca daje świetne efekty i dobrze by było gdyby obie strony na niej korzystały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre. Współpraca DO przyniosła oczekiwane efekty.+5

Komentarz został ukrytyrozwiń

kawał dobrej roboty: video, wywiady, relacje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.