ME: kolejna porażka polskich koszykarek

Kolejne nierówne spotkanie w wykonaniu polskich koszykarek obejrzeli dziś fani basketu. Po bardzo słabej grze w drugiej połowie Polki uległy niepokonanej dotąd Hiszpanii 55:67.

/ Fot. logo Eurobasket Women 2009Mecz zaczął się dobrze dla naszych koszykarek. Polki mimo wielu strat w ataku, grały z Hiszpankami jak równe z równymi. Przez całą pierwszą kwartę wynik oscylował wokół remisu, a żadna z drużyn nie uzyskała większej niż czteropunktowej przewagi. Koszykarki z Półwyspu Iberyjskiego grały nieskutecznie w ataku i po 10 minutach Polki prowadziły 15:13.

Druga odsłona zaczęła się od twardej obrony i pięciu punktów Hiszpanii. Podopieczne trenera Koziorowicza szybko jednak opanowały nerwy i po kilku ładnych akcjach objęły prowadzenie 26:22. Mimo chwilowego zrywu rywalek, “biało-czerwone” schodziły na przerwę z ośmiopunktową przewagą (39:31) i niespodzianka wisiała w powietrzu. Pierwsza połowa to bardzo ładna gra Polek. Na wyróżnienie zasługiwały Magdalena Leciejewska (12 punktów, 100 % skuteczności z gry), Ewelina Kobryn (11 punktów) oraz Agnieszka Bibrzycka. Na uwagę zasługuje wysoka, ponad 60 % skuteczność rzutów za 2 punkty.

Niestety po przerwie gra Polek się załamała. Rywalki zdobyły 8 punktów w ciągu kilkudziesięciu sekund, czym złamały opór naszych zawodniczek. Brak pomysłu na grę, katastrofalna skuteczność i świetna gra Hiszpanek sprawiła, że po 30 minutach w Rydze widniał wynik 45:53. Mimo, iż strata wydawała się być możliwą do odrobienia, naszej ekipie brakowało wiary w sukces. Polki uległy Hiszpanii 55:67.

Po raz kolejny nasz zespół zagrał bardzo nierówne spotkanie. Katastrofalna skuteczność za 3 punkty i duża ilość błędów nie napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Jeśli Polki chcą zagrać w ćwierćfinale Mistrzostw Europy muszą pokonać w poniedziałek zespół Czech.

Polska - Hiszpania 55:67 (15:13, 24:18, 6:22, 10:14)

Polska: Magdalena Leciejewska 15 (6 zbiórek), Ewelina Kobryn 14 (7 zbiórek), Agnieszka Bibrzycka 11 (1x3, 6 zbiórek), Agata Gajda 4, Joanna Walich 4, Daria Mieloszyńska 2 (5 zbiórek), Justyna Żurowska 2, Agnieszka Skobel 2 (5 zbiórek)

Hiszpania
: Anna Montanana 16 (1x3, 6 zbiórek), Elisa Aguilar 14 (2x3), Alba Torrens 10 (1x3), Isabel Sanchez 7 (1x3), Lucila Pascua 6, Anna Cruz 6, Laura Nicholls 4 (6 zbiórek), Laia Palau 2 (7 zbiórek), Cindy Lima 1, Silvia Dominguez 1