ME koszykarek: Polki wygrywają w ostatniej sekundzie!

Wczoraj Polki przegrały w fatalnym stylu z gospodyniami mistrzostw Europy, drużyną Łotwy. W swoim drugim spotkaniu reprezentantki Polski zmierzyły się dziś z Grecją.

/ Fot. logo Eurobasket Women 2009Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. W drugiej odsłonie spotkania reprezentacja Polski odskoczyła rywalkom na 9 punktów (23:14), gra jednak z czasem znów zaczęła się wyrównywać i Greczynki doprowadziły do wyniku 28:24, dla podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza. Dzięki trafieniu Darii Mieloszyńskiej, w końcówce drugiej odsłony, Polki ponownie powiększyły przewagę i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 31:26.

Zdjęcie ilustracyjne - kadr z meczu towarzyskiego Polska-Belgia, z przodu Ewelina Kobryń / Fot. PAPDruga połowa meczu zaczęła się od zrywu rywalek, które odrobiły straty i po 5 minutach gry objęły prowadzenie 34:33, które po chwili wzrosło do 40:35. Nasze koszykarki pokazały jednak charakter i zmniejszyły stratę do zaledwie jednego punktu, przed ostatnią odsłoną meczu (43:44). W czwartej kwarcie Greczynki starały się kontrolować grę, przez większość czasu utrzymywała się ich przewaga na poziomie 3 do 5 punktów i końcówka meczu zapowiadała wielkie emocje. Tak też się stało: na niespełna minutę przed końcową syreną, po rzucie Eweliny Kobryn, na tablicy widniał wynik remisowy, 60:60. Decydujące o zwycięstwie punkty zdobyła na 2 sekundy przed końcem meczu Magdalena Leciejewska i Polki wygrały ostatecznie 62:60 (16:14, 15:12, 12:18, 19:16). Dzisiejsze zwycięstwo znacznie przybliża zespół trenera Koziorowicza do awansu do kolejnej fazy turnieju.

W porównaniu z meczem przeciwko Łotwie, Polki zagrały znacznie lepiej. 44 zbiórki polskich koszykarek - to zdecydowanie lepszy wynik niż w poprzednim spotkaniu. Na wyróżnienie wśród biało-czerwonych zasłużyły Ewelina Kobryn (17 pkt., 12 zbiórek), Magdalena Leciejewska (12 pkt., 12 zb.) oraz Justyna Jeziorna (13 pkt., 4 zb., 2 asysty).

We wtorek Polki zagrają ostatnie spotkanie grupowe przeciwko drużynie Węgier.