ME koszykarek: porażka z Czechami, Polki wracają do domu

Przed poniedziałkowym spotkaniem z Czechami reprezentacja Polski miała realne szanse na awans do czołowej ósemki turnieju i walkę o prawo gry podczas przyszłorocznych mistrzostw świata. Wystarczyło pokonać zespół Czech...

/ Fot. logo Eurobasket Women 2009Czeszki przystąpiły do meczu rozluźnione, nie miały bowiem szans na awans do kolejnej fazy mistrzostw Europy. Dla Polek był to mecz o wszystko. W przypadku zwycięstwa podopieczne Krzysztofa Koziorowicza znalazłyby się w ćwierćfinale turnieju rozgrywanego na Łotwie i walczyłyby o prawo gry w mistrzostwach świata, które za rok odbędą się... w Czechach. Niestety stawka meczu sparaliżowała nasze zawodniczki. To rywalki lepiej weszły w mecz, choć trzeba przyznać, że oba zespoły popełniały sporo błędów. Gdy w 6. minucie na tablicy widniał wynik 12:12, nic nie wskazywało na to, że będzie to ostatni remis w tym meczu. Seria strat naszych zawodniczek pozwoliła Czechom wygrać pierwszą kwartę 21:14.

Później było już tylko gorzej: chaos w ataku, praktycznie brak obrony - tak wyglądała II kwarta w wykonaniu Polek. Mimo chwilowego zrywu, po 6 punktach z rzędu Pauliny Pawlak (strata stopniała do 5 punktów, 24:29), Polki nie były w stanie doprowadzić do wyrównania i po 20 minutach wynik brzmiał 43:27 dla podopiecznych Milana Veverki. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie -”biało-czerwone” wciąż raziły nieskutecznością i notowały wiele strat. Przewaga rywalek była na tyle bezpieczna, że w ostatnich 10 minutach gry na parkiecie pojawiły się reprezentantki Czech, które nie dostawały w poprzednich spotkaniach zbyt wielu minut na parkiecie. Polki uległy zdecydowanie lepszym dziś Czeszkom 68:82 i pożegnały się z turniejem.

Polska - Czechy 68:82 (14:21, 13:22, 21:19, 20:20)

Polska
: Magdalena Leciejewska 12 (6 zbiórek), Joanna Walich 10, Justyna Żurowska 10 (1x3), Agnieszka Skobel 9 (5 zbiórek), Ewelina Kobryn 9, Paulina Pawlak 9 (2x3), Daria Mieloszyńska 5 (1x3), Agata Gajda 2, Justyna Jeziorna 2, Agnieszka Bibrzycka 0 (5 strat)

Czechy
: Michala Hartigova 17, Jan Vesela 15 (1x3, 6 zbiórek), Tereza Peckova 12 (2x3), Eva Viteckova 12 (2x3), Katerina Elhotova 10, Marketa Bednarova 6 (1x3), Petra Kulichova 4, Katerina Zohnova 4, Petra Manakova 2