ME: Polki przegrywają na inaugurację z Francją!

Reprezentantki Polski nie zdołały pokonać w pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy wicemistrzyń olimpijskich - Francuzek. Nasze zawodniczki przegrały 22:31.

/ Fot. Владимир КоловBiało-czerwone na inaugurację występów w szwedzkich mistrzostwach Europy musiały zmierzyć się z przeciwniczkami z najwyższej półki - Francuzkami. W pierwszych minutach spotkania Polki grały konsekwentnie, próbując dorównać kroku przeciwniczkom. Jednak ta sytuacja nie trwała długo, potem nasze reprezentantki miały dziewięciominutowy kryzys i nie strzeliły w tym czasie ani jednej bramki. Doświadczone Francuzki nie mogły tej okazji nie wykorzystać i odskoczyły na kilka punktów podopiecznym trenera Krowickiego. Przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszej połowy biało-czerwone traciły już 6 bramek.

Druga odsłona spotkania była ciągiem dalszym złej passy - zamiast odrabiać punkty w przewadze, Polki wyraźnie nie potrafiły dorównać poziomu trójkolorowym. Ostateczny wynik - 22:31 jest bolesną porażką, z której należy wyciągnąć wnioski przed następnym meczem. Procent skuteczności na pewno powinny poprawić bramkarki - Weronika Gawlik i Adrianna Płaczek, słabo zagrała także Marta Gęga, która na pięć oddanych strzałów, nie zdobyła ani jednego punktu.

Nasze reprezentantki będą miały okazję do zrehabilitowania się kibicom już we wtorek - jednak wcale nie będą miały łatwiejszego zadania. Po drugiej stronie staną piłkarki z Holandii.

Francja - Polska 31:22 (15:9)

Francja: Leynaud 1, Glauser - Kolczynski 5, Ayglon Saurina 1/1, Pineau 2, Landre, Zaadi 2, Houette 1, Dembele 5, Flippes 1, Horacek 1, Edwige, Nze Minko 5, Gnabouyou 2, Niombla 2/1, Lacrabere 3
Karne: 2/4
Kary: 10 min. (Lacrabere - 4 min., Ayglon Saurina, Edwige, Nze Minko - po 2 min.)

Polska: Gawlik, Płaczek - Kobylińska 2, Gęga, Kowalska 1, Królikowska 1, Grzyb 6/5, Janiszewska 2, Drabik 3, Kozłowska 1, Galińska, Wojtas 3, Nosek, Szczecina, Achruk 1, Andrzejewska 2