ME: Polska 33:32 Niemcy. Szwedzi nie pomogli. Półfinał nie dla nas [Wideo]

Polacy po dramatycznym spotkaniu, pokonali Niemców 33:32. Zwycięstwo Duńczyków ze Szwedami oznacza, że zawodnicy Bogdana Wenty nie zagrają w półfinale serbskich mistrzostw Europy.

Przed meczem

Bartłomiej Jurecki - zdobywca zwycięskiej bramki w spotkaniu z Niemcami / Fot. EPA/KOCA SULEJMANOVICPolscy szczypiorniści nie oszczędzają kibicom emocji podczas mistrzostw Europy w Serbii. Los był jednak łaskawy i Polacy wciąż mają szansę, aby awansować do półfinału ME oraz przede wszystkim do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Zawodnicy trenera Wenty muszą wygrać z Niemcami (przynajmniej 4 bramkami bądź 3 - przy założeniu, że rzucimy więcej niż 25 bramek) oraz liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w derbach Skandynawii (Szwecja musi wygrać lub zremisować z Danią).

Więcej o meczu Polska - Niemcy znajdziesz tutaj

Polacy podczas serbskiego turnieju, jak do tej pory prezentują bardzo chimeryczną formę: potrafiliśmy wygrać z wicemistrzami świata z Danii, aby kilka dni później ulec europejskiemu średniakowi, Macedonii. Oby w spotkaniu z naszymi zachodnimi sąsiadami, Bogdan Wenta wystarczająco zmotywował swoich podopiecznych. Miejmy też nadzieję, że nasi reprezentanci wreszcie zagrają na dobrym poziomie przez całe spotkanie, a nie tylko w jednej części gry.

Przejdź do zapisu relacji NA ŻYWO z meczu Polska - Niemcy oraz ZOBACZ FILM. [Druga strona]