ME siatkarzy: Czwarte zwycięstwo z rzędu! Hiszpanie pokonani!

Dzisiejszy mecz jeszcze długo pozostanie w pamięci kibiców. Reprezentacja Polski po niezwykle emocjonującym, pięciosetowym meczu pokonała aktualnych mistrzów Europy. Tym samym gwarantując sobie niemal pewny udział w półfinałach.

Bartosz Kurek (L), Piotr Gacek (P) / Fot. PAP/ MichałowskiPierwszy set rozpoczął się niekorzystnie dla Polaków. Hiszpanie stopniowo zwiększali swoją przewagę, zwyciężając aż siedmioma punktami. Drugi set także rozpoczął się słabo dla reprezentacji biało-czerwonych, ale w drugiej połowie Polacy się przebudzili i zwyciężyli 25:21.
Trzeci set zdecydowanie należał do naszej drużyny. Hiszpanie wyglądali na zagubionych i oddawali punkty rywalom z niesamowitą łatwością. Tym razem to Hiszpanie przegrali aż ośmioma punktami. Czwarty set zapowiadał zwycięstwo Polaków. Niestety biało-czerwoni zaczęli szybko tracić przewagę, a Hiszpanie zmobilizowani przez Marcelo Mendeza ponownie uwierzyli w siebie, wygrywając 25:23.
Piąty set to walka "punkt za punkt". Końcówka meczu wzbudziła największe emocje. Wydawało się, że szala zwycięstwa przesunie się na stronę Hiszpanów, jednak drużyna Castellaniego nie odpuszczała. Pierwsza piłka meczowa należała do reprezentacji Hiszpanii, ale dzięki blokadzie Gruszki Polakom udało się doprowadzić do remisu. Ostatnie dwa punkty trafiły na konto biało-czerwonych i wynikiem 17:15 Polacy pokonali rywali.
Polacy praktycznie zagwarantowali sobie występ w półfinałach. W tym przypadku jutrzejszy mecz ze Słowacją wydaje się być tylko zwykłą formalnością.
Polska - Hiszpania 3:2 (18:25, 25:20, 25:18, 23:25, 17:15)
Polska: Gruszka, Pliński, Zagumny, Kurek, Ruciak, Możdżonek, Gacek (libero) oraz Bartman, Bąkiewicz, Woicki.
Hiszpania: Salas, Garcia-Torres, M.A. Falasca, G. Falasca, I. Rodriguez, Noda, Lobato (libero) oraz oraz J.F. Rodriguez, Palharini.