ME siatkarzy: Wymęczone zwycięstwo ze Słowacją 3:2

• Kinga Gc
  • Data dodania: 2009-09-09 20:18

Wydawało się, że nasi południowi sąsiedzi będą łatwym przeciwnikiem. Jednak Słowacy, dla których był to mecz "o wszystko", zmusili Polaków do trudnej i emocjonującej gry.

/ Fot. Adam Ciereszko PAPPierwszy set Polacy rozpoczęli całkiem spokojnie, prowadząc ze Słowakami aż do stanu 10:10. Potem przewaga rywali zaczęła niepokojąco wzrastać, a Biało-Czerwoni zupełnie zatracili swój dotychczasowy rytm gry i nie mogli odnaleźć się na boisku. Ostatecznie Słowacy zwyciężyli 25:21.

W drugim secie podopieczni Daniela Castellaniego spisali się znacznie lepiej, pokonując Słowaków 15:25. Tym razem to oni dominowali na boisku, zyskując już na samym początku "bezpieczną przewagę". Warto zwrócić uwagę na bardzo dobre funkcjonowanie polskiego bloku i znacznie mniejszą liczbę popełnianych błędów.

Kolejny set ponownie należał do Polaków. Wydaje się, że w tym secie grała tylko jedna drużyna - reprezentacja Polski, która zwyciężyła aż piętnastoma punktami, 10:25. Słowacy sprawiali wrażenie zupełnie zagubionych i popełniali mnóstwo błędów.

Czwarty set rozpoczął się niespodziewanym przebudzeniem drużyny Emanuela Zaniniego. Słowacy już na samym początku zyskali kilkupunktową przewagę i potrafili ją utrzymać do samego końca, wygrywając 25:14.

Po tym secie wielu kibiców zapewne zadało sobie pytanie co dzieje się z naszą reprezentacją. Po dwóch doskonałych zwycięstwach nastąpiła jedenastopunktowa przegrana. Siatkarze ponownie zaserwowali nam tie breaka.

Piąty, decydujący set przypominał nieco wczorajszy z Hiszpanami. Drużyny walczyły z uporem o każdy punkt. Mimo że na początku to Słowakom udało się objąć prowadzenie, to jednak Polacy przesunęli szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 14:16.

Tym samym Polacy już dzisiaj zagwarantowali sobie udział w półfinałach i walkę o medal. Jutrzejszy wynik meczu z Grecją ma dla nich małe znaczenie.

Słowacja - Polska 2:3 (25:21, 15:25, 10:25, 25:14, 14:16)
Słowacja: Kmet, Masny, Ogurcak, Nemec, Kohut, Divis, Pipa (libero) oraz Zatko, Bencz, Pivovarci, Smetko.
Polska: Zagumny, Gruszka, Pliński, Kurek, Bąkiewicz, Możdżonek, Gacek (libero) oraz Woicki, Jarosz, Bartman, Ruciak.