ME U-19: Niemcy, Bułgarzy i Czesi wygrywają

Dzisiaj odbyły się pierwsze mecze mistrzostw Europy do lat 19. Węgrzy, Czesi i Niemcy wygrali swoje mecze odpowiednio z Bułgarią, Anglią oraz Hiszpanią. W ostatnim, dzisiejszym meczu reprezentacja Grecji zremisowała 1:1 z ekipą Włoch.

Oficjalne logo ME U-19. / Fot. logoW pierwszym spotkaniu w grupie A, Węgrzy po bramce Krisztiana Nemetha w dziesiątej minucie wygrali 1:0 z reprezentacją Bułgarii. W drugim meczu reprezentacja Niemiec, po bramkach Richarda Sukuta-Pasu i Omera Topraka, wygrała z Hiszpanami, dla których jedynego gola strzelił Jordi Alba.

Bułgaria - Węgry 0:1 (0:1) 0:1 - Nemeth 10'
Żółte karki: Tsvetanov, Dimov, Gadzhalov - Korcsmar, Gal.
Sędzia: Albert Toussaint (Luksemburg)
Stadion: FC Viktoria Zizkov, Praga.

Bułgaria: Ivanov - Panov, Uzunov, Makendzhiev (52' Tsachev), Georgiev - Tsvetanov, Dimov, Gadzhalov, Aleksandrov (85' Zlatov) - Zehirov, Kirov (74' Kostadinov).
Węgry: Gulacsi - Nagy, Korcsmar, Debreceni, Presinger - Busai, Gal (72' Iszlai), Gosztonyi, Koman - Szabo (85' Nikhazi), Nemeth (88' Simon).

Niemcy - Hiszpania 2:1 (1:0) 1:0 - Sukuta-Pasu 7' 2:0 - Toprak 56' 2:1 - Alba 66'
Żółte karki: Sukuta-Pasu - Camacho, Aaron.
Sędzia: William Collum (Szkocja).
Stadion: Struncovy sady, Plzen.

Niemcy: Zieler - Diekmeier, Reinartz, Torpak (79' Kopplin), Jungwirth - Sven Bender, Risse, Latza, Gebhart - Sukuta-Pasu (89' Soyudogru), Nsereko.
Hiszpania: de Gea - Azpilicueta, Anton, Ortiz, Sanjose - Camacho (63' Luque), Pajero, Aaron (77' Castellano), Alba – Aquino (54' Bolado), Emilio.

W grupie B Czesi, po dwóch bramkach strzelonych w ciągu czterech minut przez Tomasa Necida, pokonali Anglików. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Jakub Heidenreich oraz Roman Brunclík. W drugim spotkaniu Grecy, po bramce Michaila Pavlisa, wygrywali do 90. minuty 1:0. Jednak kilka chwil przed końcowym gwizdkiem sędziego, został podyktowany rzut karny, na bramkę zamienił go Alberto Paloschi.

Czechy - Anglia 2:0 (0:0) 1:0 - Necid 54' 2:0 - Necid 58'
Żółte karki: Heidenreich, Brunclik - Obadeyi.
Czerwone kartki: Heidenreich, Brunclik.
Sędzia: Aleksandar Stavrev (Macedonia).
Stadion: Strelnice, Jablonec.

Czechy: Vaclik - Polak, Heidenreich, Brunclik, Reznik - Vosahlik (75' Lecjaks), Zeman (85' Stepanek), Hable (46' Marecek), Moravek, Reinberk - Necid.
Anglia: Button - Cork, Tomkins, Pearce, Bertrand - Sinclair (64' Obadeyi), Gosling (78' Chandler) Gibbs, Rose - Sturridge, Sears.

Grecja - Włochy 1:1 (1:0) 1:0 - Pavlis 23' 1:1 - Paloschi 90' (k.)
Żółte karki: Babaniotis, Galanis, Matsoukas, Argyropoulos - Gentili, Bruscagin.