165743 miejsce

ME U-19: Włosi zagrają z Niemcami w finale!

Wczoraj zostały rozegrane mecze półfinałowe mistrzostw Europy do lat 19. Włosi po bramce Fernando Martina Forestieriego wygrali 1:0 z Węgrami. Niemcom potrzebna była dogrywka, by strzelić zwycięską bramkę w spotkaniu z gospodarzami turnieju, Czechami.

Oficjalne logo ME do lat 19. / Fot. logoW pierwszym meczu półfinałowym na stadionie w Plzenie oglądaliśmy dwie różne połowy. Podczas pierwszych czterdziestu pięciu minut kibice widzieli znaczną przewagę reprezentacji Węgier. Podopieczni Tibora Sisy mieli kilka dogodnych sytuacji na strzelenie bramki. Niestety, wielką nieskutecznością popisali się m.in. Krisztian Nemeth, Vlagyimir Koman oraz Andras Gosztonyi. Włosi nie potrafili zakończyć akcji celnym strzałem.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Fernando Martin Forestieri. Dzięki temu piłkarzowi gra Włoch wyglądała o wiele lepiej niż w pierwszej. Właśnie ten środkowy pomocnik zdobył bramką, jak się później okazało decydującą. Silvano Raggio Garibaldi dobrze podawał piłkę do Fernando Martina Forestieriego, a ten w 65. minucie spotkania pokonał, po raz pierwszy w tym turnieju, Petera Gulacsiego. Po tym golu gra się wyrównała. Obie jedenastki starały się stwarzać sytuacje podbramkowe. Niestety, dla widowiska, żaden z bramkarzy do końcowego gwizdka sędziego nie skapitulował.

Włochy - Węgry 1:0 (0:0) 1:0 - Fernando Martin Forestieri 65'
Żółte kartki: Albertazzi, Darmian, Forestieri - Korcsmar, Szabo.
Sędzia: Svein Oddvar Moen (Norwegia).
Stadion: Struncovy sady, Plzen.

Włochy: Vincenzo Fiorillo - Matteo Darmian, Massimiliano Tagliani, Matteao Gentili, Giovanni Formiconi (46' Fernando Martin Forestieri) - Michelangelo Albertazzi, Silvano Raggio Garibaldi, Andrea Poli, Giacomo Bonaventura - Alberto Paloschi (85' Umberto Eusepi), Stefano Okaka Chuka.

Węgry: Peter Gulacsi - Andras Debreceni, Adrian Szekeres, Adam Presinger, Attila Busai (77' Balint Bajner) - Zsolt Korcsmar, Andras Gal, Vlagyimir Koman, Laszlo Szabó - Andras Gosztonyi, Krisztian Nemeth.

W drugim meczu 1/2 finału oglądaliśmy dużo walki. Lepiej w mecz weszli Niemcy. Już w 17. minucie spotkania padła dla nich bramka. Marcel Risse pokonał bramkarza rywali strzałem z dwudziestego piątego metra. Kibice naszych zachodnich sąsiadów cieszyli się z prowadzenia tylko siedem minut. Bramkę wyrównującą strzelił lider klasyfikacji strzelców tej imprezy, Tomas Necid. Po tym golu gra się wyrównała. Ani Ron-Robert Zieler, ani Tomas Vaclík nie pozwolił piłce wpaść do bramki.

W drugiej połowie lekką przewagę uzyskali Niemcy, jednak ich strzały albo lądowały w rękach bramkarza czeskiej ekipy lub w rękach kibiców. Do ostatniego gwizdka sędziego bramka nie padła i piłkarze musieli zagrać dodatkowe trzydzieści minut. W dogrywce znowu przeważali Niemcy, jednak nie znaleźli recepty na dobrze grającego bramkarza naszych południowych sąsiadów. Minutę przed końcem drugiej połowy dogrywki Richard Sukuta-Pasu popisał się dryblingiem po którym pokonał Tomas Vaclíka i zapewnił swojej drużynie awans do finału mistrzostw Europy.

Niemcy - Czechy 2:1 (1:0, 1:1) 1:0 - Risse 17', 1:1 - Necid 24', 2:1 - Sukuta-Pasu 119'
Żółte kartki: Lars Bender, Gebhart, Kopplin, Nsereko - Vosahlík, Hable.
Sędzia: Olivier Thual (Francja).
Stadion: Mestsky, Mlada Boleslav

Niemcy: Ron-Robert Zieler - Bjorn Kopplin, Stefan Reinartz, Florian Jungwirth, Dennis Diekmeier - Sven Bender (97' Danny Latza), Lars Bender, Marcel Risse, Dennis Naki (65' Richard Sukuta-Pasu) - Timo Gebhart (118' Mario Vrancic), Savio Nsereko.

Czechy: Tomas Vaclík - Radim Rezník, Jan Polak, Roman Brunclík, Jakub Heidenreich - Jan Hable (98' Petr Reinberk), Jan Moravek, Lukas Marecek, Jan Lecjaks (104' Petr Wojnar) - Jan Vosahlík, Tomas Necid.