Facebook Google+ Twitter

ME w Barcelonie. Srebro Sudoła, brąz Włodarczyk

Rano Grzegorz Sudoł sprawił nam miłą niespodziankę i "wychodził" srebrny medal. Wieczorem kolejny krążek "dorzuciła" Anita Włodarczyk, wywalczając brąz, choć wielu liczyło na złoto naszej rekordzistki świata.

 / Fot. PAPAnita Włodarczyk przystępowała do tych mistrzostw po niewypełnionym cyklu treningowym. Kontuzja pleców sprawiła, że ostatni start nasza rodaczka zaliczyła na początku sierpnia. Dziś widać było brak przede wszystkim siły, bo właśnie tego elementu ćwiczyć nie mogła Włodarczyk. Rekordzistka świata rzucała dziś dość równo, ale było to jakieś 4 metry mniej od jej normalnego poziomu. W szóstej, swojej najlepszej próbie, Włodarczyk posłała młot na odległość 73.56. Nasza reprezentantka uległa powracającej po dyskwalifikacji byłej rekordzistce świata Rosjance Tatianie (75.65) oraz wicemistrzyni świata z Berlina Niemce Betty Heidler, która zwyciężyła z rezultatem 76.38.

Srebro Sudoła!

Sudoł / Fot. PAPJuż w porannej sesji Polacy mieli powody do radości. Świetnie w chodzie na 50 km zaprezentował się Grzegorz Sudoł. Czwarty chodziarz ostatnich mistrzostw świata, wywalczył srebrny medal. Nasz reprezentant od początku szedł w ścisłej czołówce, a właściwie w grupie pościgowej, bo już na samym początku na samotny chód zdecydował się późniejszy zwycięzca Francuz Yohann Diniz. Reprezentant trójkolorowych już po 5 kilometrach miał 53 s przewagi nad drugim w stawce Sudołem.

Oprócz Polaka w grupie pościgowej znajdowali się m.in. mistrz świata z Berlina Rosjanin Sergey Kirdyapkin, mistrz olimpijski Alex Schwazer z Włoch i wicemistrz świata Trond Nymark z Norwegii. Około 30 km w grupie tej pozostał tylko Polak, Schwazer i Rosjanin Bakulin. Francuz Diniz utrzymywał nad nimi blisko dwuminutową przewagę.

Między 35. a 40. km bolesnych skurczów doznał Włoch i w walce o podium zostało tylko trzech chodziarzy. Przez moment wydawało się, że srebro przypadnie Rosjaninowi, a brąz Polakowi, ale ostatnie 5 km świetnie przeszedł Sudoł i to on sięgnął po drugie miejsce, ustępując tylko Dinizowi. Czas zwycięzcy to 3:40:37, reprezentanta Polski to 3:42:24, a trzeciego w stawce Rosjanina 3:43:26.

Drugi z Polaków Łukasz Nowak zajął dobre 8. miejsce z czasem 3:51:31. Trzeci z naszych reprezentantów Artur Brzozowski zszedł z trasy w okolicy 20 km.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dodam też, że z racji wysokiego wzrostu prawie nikt do Tomka Majewskiego nie zwracał się w liceum po imieniu, tylko "Milimetr" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo będę kibicować dziś Tomkowi Majewskiemu, zwłaszcza dlatego, że przez 4 lata uczęszczał do tego samego liceum (I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie) co ja. On był w klasie matematyczno-fizycznej (MF), a ja w biologiczno-chemicznej (BA). Przez ten cały okres nauki licealnej nie miałem jednak pojęcia, że ściskam na korytarzu podczas witania się rękę przyszłego mistrza olimpijskiego. Jeździliśmy też czasem na te same lokalne zawody lekkoatletyczne (Ciechanów, Płońsk), gdzie startowałem w biegu na 800 m i sztafecie 4x400 m.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sudoł i Włodarczyk - wspaniali. Szkoda, że Frankiewicz się nie udało, bo kolejny brąz by się przydał :)
Dzisiaj za nami sztafety - i powiem szczerze, jest dobrze :)
No i jeszcze mamy kilka szans medalowych (Małachowski, Majewski itd.)
A jeśli chodzi o obcokrajowców..
Lemaitre po prostu niesamowity. I tak jak przypuszczałam - on i Mbandjock zdobyli medale.
Kevin Borlee - zaskoczenie. Zresztą tak samo jak Holenderka - Hak w biegu na 3000m.

Za artykuł 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też przyłącze się do gratulacji .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla polskich medalistów, ale także dla Frankiewicz i Nogi, którzy osiągnęli rezultaty, na jakie dziś maksymalnie było ich stać. Przy okazji brawo też dla Lemaitre (drugie złoto dziś) za rewelacyjną ostatnią "stówę" w biegu na 200 m, a także dla trochę niespodziewanego zwycięzcy biegu na 400 m - Kévina Borlée ("miał zwyciężyć" jego brat bliźniak Jonathan, a tym czasem nie znalazł się nawet na niższych stopniach podium). 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.