Facebook Google+ Twitter

ME w kajakarstwie górskim. Trzy medale Polaków w Krakowie

Dwa srebrne medale i jeden brązowy zdobyli polscy zawodnicy podczas zakończonych mistrzostw europy w kajakarstwie górskim. Zawody odbyły się na torze "Kolna", w okolicach krakowskiego Tyńca.

Podczas niedzielnych finałów na ME w Kajakarstwie górskim / Fot. Piotr DrabikRozegrane w Krakowie mistrzostwa europy w kajakarstwie górskim, były bardzo szczęśliwe dla polskiej reprezentacji. Gospodarze w sumie zdobyli trzy medale - dwa srebrne i jeden brązowy. Podczas sobotnich finałów na najniższym stopniu podium, w konkurencji zespołowej K-1x3 stanęli Dariusz Popiela, Grzegorz Polaczyk i Rafał Polaczyk. Lepsi od nich okazali się tylko czescy kajakarze Jiri Prskavec, Vavrincem Hradilkiem i Vitem Prindisem i reprezentanci Niemiec. Niedzielne zmagania na torze "Kolna" świetnie rozpoczęli Marcin Pochwała i Piotr Szczepański. W konkurencji kanadyjek-dwójek (C-2), polscy zawodnicy zdobyli srebrne medale, ustępując miejsca tylko francuzom Pierre Labarelle i Nicolas Pechier. Warto zaznaczyć, że do zwycięstwa biało-czerwonym zabrakło zaledwie jednej sekundy.


Podczas niedzielnych finałów na ME w Kajakarstwie górskim / Fot. Piotr DrabikNa trzeci dla Polski krążek, kibice naszych kajakarzy musieli czekać do ostatniego niedzielnego finału. Filip i Andrzej Brzezińscy, Dominik Węglarz, Dariusz Chlebek oraz ponownie Marcin Pochwała z Piotrem Szczepańskim wywalczyli w konkurencji C-2x3 srebrne medale. Lepsi od nich byli tylko Francuzi, a na najniższym stopniu podium stanęli niemieccy kajakarze. W innym niedzielnym finale, w konkurencji K1x3 kobiet nasze reprezentantki zajęły dopiero dziesiąte miejsce, a najlepsze okazały się francuskie zawodniczki - tuż za nimi znalazły się Brytyjki i Czeszki. W tabeli końcowej kontynentalnego czempionatu, najlepiej wypadły Niemcy oraz Czechy natomiast Polska, choć nie zdobyła żadnego złotego krążka i tak ma sporo powodów do radości.

Na zdjęciu dekoracja najlepszych zawodniczek w konkurencji K1 kobiet / Fot. Piotr DrabikZakończone w Krakowie mistrzostwa europy w olimpijskiej konkurencji, zostały bardzo ciepło przyjęte przez prezydenta European Canoe Association (ECA) Alberta Woodsa i prezesa Polskiego Związku Kajakowego, Józefa Bejnarowicza. Pozytywnej oceny nie zepsuły nawet początkowe problemy z podwyższonym poziomem Wisły, który realnie zagroził bezpieczeństwu zawodów. Mimo to, pogoda szybko się poprawiła i tysiące kibiców w pełnym słońcu mogło obserwować zmagania najlepszych na kontynencie zawodników. Podczas ceremonii zamknięcia zawodów, organizatorzy przekazali flagę mistrzostw przedstawicielom z austriackiego Wiednia, gdzie za rok odbędą się kolejne zmagania kajakarzy górskich.
Tor "Kolna" na obrzeżach Krakowa, gdzie odbywały się ME w kajakarstwie górskim / Fot. Piotr DrabikPodczas niedzielnych finałów na ME w Kajakarstwie górskim / Fot. Piotr Drabik
Zobacz oficjalne wyniki ME w kajakarstwie górskim Kraków 2013

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.