ME w koszykówce kobiet: Słowaczki lepsze od Polek

W pierwszym meczu II fazy grupowej koszykarskich Mistrzostw Europy kobiet Polska uległa Słowacji 56:65. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza zachowały jednak szansę na awans do ćwierćfinału turnieju.

/ Fot. logo Eurobasket Women 2009Czwartkowe spotkanie lepiej rozpoczęły rywalki Biało-Czerwonych, które wykorzystały wiele błędów w grze Polek i już po kilku minutach objęły prowadzenie 14:3. Nasza reprezentacja grała w tym czasie bardzo nerwowo i chaotycznie (notując aż 9 strat) i przy bardzo słabej skuteczności (17 proc.). Dzięki pięciu punktom z rzędu podopieczne Krzysztofa Koziorowicza zmniejszyły jednak stratę do sześciu punktów i po 10 minutach na tablicy widniał wynik 14:8.

Druga kwarta to popis gry Polek, a przede wszystkim Agnieszki Bibrzyckiej. Dzięki jej trzem celnym rzutom zza linii 6,25 m (w całym spotkaniu koszykarka cztery razy trafiła za 3 punkty) i wsparciu koleżanek z drużyny nasze koszykarki szybko objęły prowadzenie. W grę Słowaczek wkradło się wiele błędów w ataku, co Polki potrafiły wykorzystać. Do przerwy Polska prowadziła ze Słowacją 28:22.

Po przerwie Słowaczki zaczęły odrabiać straty, Polki miały zaś problem ze zbiórkami na własnej tablicy. Tak jak w poprzednich meczach, przez nierówną grę Biało-czerwone roztrwoniły przewagę i przed ostatnimi dziesięcioma minutami przegrywały 41:43.

IV kwarta spotkania to już prawdziwa dominacja Słowaczek, które systematycznie powiększały swoją prowadzenie, które na pięć minut przed końcem wynosiło już 11 punktów (55:44). Polki ten fragment spotkania rozegrały poniżej swoich możliwości, w ofensywie ponownie pojawiło się wiele chaosu i prostych błędów. Mimo chwilowego zrywu (5 punktów straty na minutę przed końcową syreną), Słowacja wytrzymała presję i bez problemu obroniła przewagę. Polska przegrała z drużyną Słowacji 56:65.