ME w koszykówce. Porażka z mistrzami, teraz czas na gospodarzy

W inauguracyjnym meczu ME w koszykówce reprezentacja Polski przegrała z aktualnymi mistrzami Europy, Hiszpanią 78:83. Dziś kolejne trudne wyzwanie - podopieczni Alesa Pipana zmierzą się z Litwą.

/ Fot. LogoPo dwóch kwartach Hiszpanie uzyskali 13-punktowe prowadzenie. Wszystko zapowiadało więc wysokie zwycięstwo obrońców tytułu, ale Polacy niespodziewanie wrócili do gry i do samego końca zespół Sergio Scariolo musiał drżeć o korzystny rezultat. Doświadczenie zawodników z Półwyspu Iberyjskiego (na turniej Hiszpanie przywieźli czterech graczy NBA) zaważyło jednak o pięciopunktowej przewadze po końcowej syrenie. Najwięcej punktów dla Polski zdobył Łukasz Koszarek (19 pkt), a dla Hiszpanów - Pau Gasol (29 pkt).

Podobnie jak dzisiaj, dwa lata temu na polskim EuroBaskecie los skojarzył Polskę i Litwą w I fazie grupowej. We Wrocławiu lepsi okazali się podopieczni Muliego Katzurina (86:75), ale wtedy na parkiet wybiegli dziś wielcy nieobecni polskiej kadry: Marcin Gortat, Maciej Lampe i Michał Ignerski.

Wczoraj gospodarze do samego końca męczyli się z Wielką Brytanią. Po fatalnej trzeciej kwarcie sensacyjnie przegrywali trzema punktami. Dopiero w ostatniej odsłonie nasi sąsiedzi zapewnili sobie zwycięstwo, kończąc spotkanie stanem 80:69. W szeregach Brytyjczyków błyszczał Luol Deng (25 pkt, 10 zbiórek), z kolei wśród Litwinów wyróżniał się zawodnik polskiego pochodzenia, Krzysztof Ławrynowicz (12 pkt, 6 zbiórek).

Mecz pokaże TVP 2. Początek transmisji o 19.45.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!