Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

ME w piłce ręcznej: Mecz ze Słowacją o wszystko!

Redakcja
Po dniu przerwy, we wtorek 17 stycznia reprezentacja Polski zagra ze Słowacją swój drugi mecz na turnieju. Wtorkowe spotkanie będzie najważniejszym dla obu zespołów i może zadecydować, kto awansuje do drugiej rundy mistrzostw Europy w Serbii.

Po inauguracyjnej porażce z reprezentacja gospodarzy (przegrana z Serbią 18:22) podopieczni Bogdana Wenty muszą swój drugi mecz wygrać jeśli chcą zachować szanse na awans do kolejnej rundy. W przegranym meczu Polacy zagrali bez pomysłu. Zawiedli niemal wszyscy zawodnicy poza Marcinem Wicharym, który zagrał przyzwoicie w bramce, dzięki czemu porażka "Biało-czerwonych" nie była jeszcze bardziej dotkliwa.

Słowacy - podobnie jak my - przegrali swoje pierwsze spotkanie. W meczu z Duńczykami, mimo porażki, pokazali się jednak z bardzo dobrej strony. Postawili bardzo wysoko poprzeczkę faworyzowanym rywalom i przez długi czas grali z nimi jak równy z równym. Dopiero kilka błędów w końcówce zadecydowało, że przegrali.

We wtorkowym meczu ze Słowacją biało-czerwoni będą musieli uniknąć błędów, jakie popełnili z Serbami. Polacy muszą zagrać bardziej skutecznie i zespołowo, zarówno w bronie, jak i ataku - przeciwnicy mają bowiem sporo mocnych punktów w swoim zespole. Na środku rządzi Peter Kukucka, który umiejętnie rozprowadza pozostałych zawodników. Do tego dochodzą: mocna obrona i skrzydła, na których lewej stronie dominuje Radoslav Antl. W bramce bardzo dobrze spisuje się Richard Stochl, który pokaz swoich umiejętności dał w ostatnich minutach pierwszej połowy meczu z Skandynawami. Golkiper, na co dzień grający we Francji w tamtejszej lidze, wybronił groźne strzały rywali.

Sprawdź, kiedy grają Polacy --->
Zdecydowanym faworytem wtorkowego meczu są "Biało-czerwoni". Mimo to nasze orły czeka niezwykle ciężkie spotkanie. Z grupy wyjdą trzy najlepsze zespoły, więc spotkanie ma kluczowe znaczenie dla obu drużyn. Porażka sprawi, że dalsza gra w europejskim championacie stanie, dla którejś z drużyn, pod dużym znakiem zapytania.