Facebook Google+ Twitter

ME w piłce ręcznej. Meczem z Serbami zaczynamy walkę o Londyn!

Od niedzieli 15 stycznia w Serbii rozpoczynają się X Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Podopieczni Bogdana Wenty na tegoroczny europejski championat mają trzy jasne cele: zdobyć medal oraz awansować do igrzysk i mistrzostw świata.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiMistrzostwa Europy w Serbii są ostatnią szansą na zapewnienie sobie udziału w jednym z turniejów kwalifikacyjnych na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Ze Starego Kontynentu do Anglii maja szanse jeszcze jechać tylko dwie reprezentacje. Prócz Polaków o kwalifikacje do stolicy Wielkiej Brytanii walczą Serbia, Słowacja, Niemcy, Czechy, Macedonia, Rosja, Norwegia oraz Słowenia.

Do głównych faworytów europejskiego mundialu należą Francuzi, na których od igrzysk w Pekinie nie ma na nich mocnych. Do Serbii reprezentacja Trójkolorowych przyjedzie w najmocniejszym składzie i kolejny raz interesuje ich tylko złoto. Do walko o medale powinni włączyć się również Szwedzi, Chorwaci, zawsze mocni Duńczycy, gospodarze Serbowie oraz ...Polacy.

Wprawdzie biało-czerwoni od kilku lat są jedną z głównych sił w światowym szczypiorniaku, potwierdzając to medalami na mistrzostwach świata będzie im niezwykle trudno zdobyć medal. Chociaż trener Bogdan Wenta nie stawia nas w gronie faworytów, realnie mierzy w awans na igrzyska.

Nasi szczypiorniści na poprzednich ME zajęli czwarte miejsce, będąc krok od wywalczenia historycznego medalu. Wtedy jednak Polacy grali w swoim optymalnym składzie. W Serbii zaś reprezentacja wystąpi bardzo mocno osłabiona. Z powodu kontuzji, nie zagrają bowiem Szmal, Marcin Lijewski i Tomasz Rosiński. To sprawia, że nadrzędnym celem Polaków jest wywalczenie miejsca w turnieju kwalifikacyjnym do igrzyska.

Wszystkie spotkania grupy A mistrzostw biało-czerwoni rozegrają w belgradzkiej hali Pionir Arena. Najtrudniejszym meczem będzie pierwszy mecz zarazem mecz otwarcia turnieju z Serbami. Gospodarze bowiem to bardzo silny zespół, w którym wielu zawodników na co dzień występuje w najlepszych ligach świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.