ME w piłce ręcznej. Zwycięstwo biało-czerwonych. Dania na kolanach!

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu pierwszej rundy pokonała Danię 27:26 (10:14). Po słabszej pierwszej połowie w końcówce spotkania podopieczni Bogdana Wenty pokazali prawdziwy charakter i ograli wicemistrzów świata.

/ Fot. EPA/KOCA SULEJMANOVICStawką meczu było nie tylko zwycięstwo ale również dwa bardzo ważne punkty. Punkty które będą się liczyły w kolejnej rundzie mistrzostw. Wcześniej bowiem obydwa zespoły przegrały z gospodarzami turnieju i pokonały Słowaków.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od dwubramkowego prowadzenia wicemistrzów świata, którzy po golach Svan Hansena i Mikkel Hansen prowadzili 2:0. Polacy szybko doprowadzili do remisu. Bramki dla naszej reprezentacji zdobyli Michał Jurecki i Grzegorz Tkaczyk. Od tego momentu trwała prawdziwa wymiana ciosów. A do 11. minuty wynik utrzymywał się obrębie remisu.

W poczynaniach Duńczyków widać było nerwowość. Polacy zaś grali bardzo konsekwentnie. Po rzucie karnym po faulu na Bartoszu Jureckim, gola zdobył Tomasz Tłuczyński i Polacy po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Szybko do kolejnego remisu doprowadził jednak Lauge Schmidt. Niestety potem w szeregi naszej drużyny wkradł się chaos i podopieczni Bogdana Wenty mieli problemy z wypracowaniem sobie klarownych sytuacji rzutowych.

To spowodowało, że doświadczeni Duńczycy odskoczyli na dwa gole. Końcówka pierwszej części spotkania to kolejne gole Skandynawów, którzy powiększyli swoja przewagę do czterech trafień. Mimo iż Polacy w kolejnych akcjach zdołali odrobić dwa gole, rywale odpowiedzieli również dwoma bramkami i na przerwę Dania schodziła z czterobramkową zaliczką.