Facebook Google+ Twitter

ME w pływaniu. Drugie złoto Kawęckiego, brąz dla Czerniaka!

W ostatnim dniu mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie w Szczecinie Polacy zdobyli kolejne dwa medale. Swoje drugie "złoto" zdobył Radosław Kawęcki, zwyciężając w finale wyścigu na 100 metrów. Po brązowy medal sięgnął Konrad Czerniak.

 / Fot. PAP/Adam CiereszkoKawęcki stoczył fantastyczną walkę o pierwsze miejsce z Hiszpanem Achwinem Wildeboerem Faberem. Jeszcze przed ostatnim nawrotem Polak był drugi. Ostatnia długość basenu należała już do Polaka, który zdobył kolejny złoty medal na szczecińskiej imprezie.

Czerniak, który ma już miał już swoim koncie dwa złote medale po raz kolejny spisał się fantastycznie. Po pasjonującym pojedynku nasz pływak z czasem 22,77 sek. pobił rekord Polski, co wystarczyło na zdobycie brązowego medalu.

Dla "Biało-czerwonych" to siódmy i ósmy medal na ME w Szczecinie. Medal Kawęckiego to zarazem piąty złoty krążek na tych zawodach.

Więcej informacji z basenu o występach naszych reprezentantów w wieczornym podsumowaniu dnia już niebawem!Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.