Facebook Google+ Twitter

ME w pływaniu: skoki z trampoliny

Na Mistrzostwach Europy w pływaniu, w konkurencji skoków do wody z trampoliny 1-metrowej złoty medal zdobyła Szwedka Anna Lindberg.

Dzisiaj w konkurencji skoków z trampoliny 1- metrowej na Mistrzostwach Europy w pływaniu rywalizowały kobiety. Złoty medal zdobyła Szwedka Anna Lindberg. Za swój finałowy skok otrzymała noty 8, 5- 9 . Lindberg trenowana jest przez swoją matkę, niegdyś medalistkę Mistrzostwa Świata i Europy w tej dyscyplinie. Drugie miejsce zajęła Niemka Dittie Kotzian, a brąz wywalczyła Włoszka Maria Marconi. Reprezentantki Polski w tej konkurencji nie startowały.

Skoki do wody  od 1904 r. są dyscypliną olimpijską. Obejmują skoki z trampoliny 1 lub 3 – metrowej oraz skoki z wieży 10 metrowej. To dyscyplina, która uprawiają zarówno kobiety, jak i mężczyżni. Skoki wykonywane są z miejsca lub rozbiegu w zależności od ustawienia zawodnika w momencie odbicia i zamierzonego kierunku obrotu.  Skoki oceniane są przez komisję sędziowską w skali od 1 do 10. Istotny jest współczynnik trudności każdego skoku oraz jakość jego wykonania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.