Facebook Google+ Twitter

ME w pływaniu. Trzy medale i rekord Polski na początek!

Podczas pierwszego dnia pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Szczecinie, Polacy zdobyli aż trzy medale, w tym dwa złote, oraz ustanowili dwa rekordy Polski.

 / Fot. PAP/Adam CiereszkoPierwszy medal dla biało-czerwonych wywalczył nasz etatowy medalista mistrzowskich imprez Paweł Korzeniowski. Popularny Korzeń, był trzeci wyścigu na 400 m stylem dowolnym, zdobywając brązowy medal. Niedługo potem, najlepszy na 200 m stylem grzbietowym był Radosław Kawęcki, który wygrał wyścig przed własną publicznością. Półtora roku temu, w Budapeszcie, zawodnik ze Szczecina spalił się psychicznie i nie zdobył medalu. Teraz podszedł do startu mniej nerwowo i pod nieobecność Francuzów i Rosjan, zasłużenie zdobył zloty medal.

Prawdziwą gwiazdą wieczoru w Polskiej reprezentacji był Konrad Czerniak. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego po raz drugi w czwartek wygrał z fenomenalnym czasem i ustanowił na dystansie 50 m stylem dowolnym nowy rekord Polski. Nasz grzbiecista, zdobył tym samym drugi zloty medal dla Polski.

W pierwszym dniu w finałach, wystąpili jeszcze wracająca do wielkiego pływania Otylia Jędrzejczak, Jakub Jasiński oraz męska sztafeta 4x50 st. zmiennym. Nasza była gwiazda pływania, była szósta, w swojej koronnej konkurencji - 200 m stylem motylkowym. Jasiński popłynął w finale 200 m zmiennym gorzej niż w eliminacjach i zajął ostatecznie dziesiąte miejsce. Polska sztafeta w składzie: Jakub Jasiński, Filip Rowiński, Konrad Czerniak i Filip Wypych zajęła siódme miejsce.

Czytaj więcej ---->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.