Facebook Google+ Twitter

ME w siatkówce. Bez Bartmana i Świderskiego, ale z nowymi nadziejami?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-09-05 19:43

Już 10 września rusza kolejna edycja mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Pod nieobecność Sebastiana Świderskiego i Zbigniewa Bartmana, kadrę Anastasiego czeka wyrównana rywalizacja z Niemcami, Bułgarią i Słowacją.

Zarówno Świderski jak i Bartman, nie wrócili do pełni formy po kontuzjach, stąd taka a nie inna decyzja selekcjonera. Na pewno grupa w której znaleźli się Polacy, jest dosyć wyrównana. Od momentu, w którym Niemców zaczął trenować Raul Lozano, zaczynają oni dobijać się do czołówki europejskiej. Także Bułgarzy, których trenuje Radostin Stojczew, nie stoją na straconej pozycji.

Poprzedni bój o europejski czempionat w Turcji, skończył się dla nas fantastycznie, bo zwycięsko. Pomimo, że młoda ekipa która wówczas grała, była skazywana na klęskę. Tacy zawodnicy jak Kurek, Nowakowski, Jarosz, czy Bartman, pomimo młodego wieku, potrafili wspiąć się na wyżyny i dokonać rzeczy historycznej. Jeszcze nigdy naszym reprezentantom nie udało się wygrać imprezy tej rangi.

Nieudane mistrzostwa świata, w których nasza reprezentacja zajęła odległe 13. miejsce, doprowadziły do dymisji Castellaniego. Dosyć długo, przymierzano na stanowisko trenera reprezentacji jednego z polskich szkoleniowców, ale ostatecznie zdecydowano się na opcję zagraniczną. Zatrudniono właśnie Andreę Anastasiego.

Tegoroczna Liga Światowa była niezwykle udana. Grając przed własną publicznością, Polska zajęła 3. miejsce, ustępując jedynie Rosji i Brazylii. Było to nasze pierwsze podium, w całej historii występów Polaków w tych elitarnych rozgrywkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.