ME w siatkówce kobiet. Polska - Holandia 0:3

Kibice wierzą w kolejną wygraną Polek na ME w piłce siatkowej.
W ostatnim meczu pierwszej fazy grupowej mistrzostw Europy siatkarek Polki przegrały z Holandią 0:3.

Dziś kolejny dzień zmagań Polek na ME w piłce siatkowej. Ich rywalem będzie reprezentacja Holandii, jeden z faworytów. Po piątkowych i sobotnich meczach obie drużyny mają na koncie komplet zwycięstw. Polki i Holenderki pokonały Chorwatki stosunkiem setów 3:0. Wczoraj świetnie dysponowane podopieczne trenera Avitala Selingera nie dały szans drużynie Hiszpanii i zwyciężyły w trzech setach. Polki, w piątek, wymęczyły zwycięstwo z Hiszpanią 3:2.

Polki i Holenderki mają zapewniony awans do drugiej fazy grupowej. W perspektywie dalszych występów na ME, dla obu zespołów jest to bardzo ważne spotkanie. Porażka może poważnie zmniejszyć szansę awansu do półfinału, bowiem obu drużynom w kolejnej rundzie przyjdzie się zmierzyć m.in. z bardzo mocną Rosją.

Faworytem meczu są Holenderki, które są niczym taran niszczący rywalki i bezwzględnie wykorzystujący ich błędy. Chcielibyśmy, aby Polki były w stanie przeciwstawić się reprezentantkom "Pomarańczowych". Wiemy, że będzie o to niezmiernie ciężko. W obecnym sezonie Polki dwukrotnie grały z Holandią w turnieju Grand Prix i dwa razy uległy, nie zdobywając nawet seta. Może zatem czas na rewanż?

- Myśląc o wygranej z Holandią musimy poprawić jeszcze kilka elementów. Trudno jednak powiedzieć, czy to wystarczy do zwycięstwa - powiedział na konferencji prasowej po wczorajszym meczu trener reprezentacji Polski, Jerzy Matlak. Nam, kibicom nie pozostaje nic innego jak wierzyć, że ta poprawa elementów w grze Polek wystarczy do dzisiejszego zwycięstwa. Wierzymy, że Polki wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności. Przeciwko Holenderkom nie można sobie pozwolić na moment słabości, bo zostanie to bezwzględnie wykorzystane przez przeciwniczki.

Za kilka minut przywitanie obu drużyn w Hali Arena Łódź, hymny obu zespołów i początek spotkania.

Set I

Pierwszy punkt dla Holenderek, ale po chwili wyrównujemy. Kolejne punkty Holenderek. Wynik 3:1. Manon Flier serwuje w siatkę, a już za moment punkt zdobywa Katarzyna Gajgał. Wynik 3:3. Pierwsza przerwa techniczna. Wynik 8:5 dla Holandii. Po przerwie punkt dla Polek. Kolejne trzy dla Holandii. Wynik 11:6 dla Oranje. Paulina Maj zmienia Aleksandrę Jagieło. Atak Anny Barańskiej. Wynik 15:16. Autowy serwis Polek. Druga przerwa techniczna przy stanie 16:12. Kolejne dwa punkty dla Holandii. 18:12. Trener Matlak musi coś zmienić. Prosi o czas. Po rozmowie z dziewczynami zmiana na pozycji rozgrywającej. Na boisku Izabela Bełcik. Niestety ta zmiana niewiele zmieniła do gry Polek, które przegrywają pierwszą partię 25:18

Set II

Oby w przerwie trener Matlak "obudził" w Polkach instynkt walki. Niestety pierwsze dwa punkty dla Holandii. Joanna Kaczor na zagrywce i doprowadzamy do remisu. Kolejne punkty dla Holandii. Pierwsza przerwa techniczna. Przegrywamy 8:5. Po przerwie punkt dla Polek. Niestety tuż po nim cztery punkty dla Holandii. Wynik 12:6. Trener Matlak prosi o czas. Punkt dla Polek, ale Holenderki pokazują, że chcą za wszelką cenę wygrać z Polkami, a tym samym wygrać grupę A.

Druga przerwa techniczna przy stanie 16:8. Kibice starają się pomóc naszym "Złotkom" żywiołowym dopingiem. Oby po przerwie Polki zaczęły zdobywać punkty, goniąc rywalki. Dwukrotnie złe przyjęcie Polek. Wynik 18:8. Przebija się przez blok Agnieszka Bednarek. 18:9. Dwa punkty dla Holandii. 20:9. Holenderki potwierdzają swoje aspiracje do medalu na ME 2009 w Polsce. Manon Flier zdobywa kolejny punkt. Serwuje Caroline Wensing, złe przyjęcie Polek i kolejny punkt "Pomarańczowych". Wynik 24:13 i Holenderki mają pierwszą piłkę setową. Nie bronimy tej piłki i nasze rywalki mogą cieszyć się z wygranego drugiego seta. 25:13.

Set III

Czy to już ostatni set w tym meczu? Chciałbym zostać jeszcze w łódzkiej Hali, aby relacjonować dla Was kolejne trzy sety i obserwować radość Polek po ... wygranym meczu.

Niestety fatalny początek Polek. Wynik 2:0 dla Holandii. Blok Agnieszki Bednarek. Atak Polek. Mamy remis 2:2. Kolejne trzy akcje wygrane przez Holandię. Przegrywamy 5:2. Punkt dla Polek. Kiwa Caroline Wensink. 6:3. Kim Staelens w aut. 6:4. Gubią się Holenderki. Punkt dla Polski. Przegrywamy już tylko 6:5. Ikona holenderskiej siatkówki - Manon Flier zdobywa punkt. 8:6 dla Holandii. Pierwsza przerwa techniczna.

Chciałoby się napisać: czy ktoś będzie w stanie stanąć na drodze Holenderek do medalu? Śmiem twierdzić, że jeśli będą grać tak doskonale jak dziś to medale spoczną na ich piersiach. Kolejne punkty Holenderek. 13:9. Druga przerwa techniczna przy stanie 16:10. Wynik 17:12 po znakomitym bloku Anny Barańskiej na Manon Flier. Kolejny blok Polek. 17:13. Flier w siatkę. Wynik 17:14. Już tylko trzy punkty straty. O czas prosi trener Selinger. Punkt dla Holandii. Joanna Kaczor przebija się przez blok. 22:21. Kolejny punkt naszych rywalek. 23:21. Punkt Polek. Znów tylko jeden punkt. Blok-aut Holenderek. Wynik 23:23. Aut serwisowy Agnieszki Bednarek. Piłka meczowa dla Holandii. 25:23. Polska przegrywa trzeci set. Czekamy na wyniki w grupie C i dziś wieczorem poznamy rywalki Polek w drugiej fazie grupowej.