ME w siatkówce. Polacy przegrali Włochami. Finał nie dla nas

Polscy siatkarze przegrali w Wiedniu z Włochami 0:3 (22:25, 21:25, 20:25) w półfinale mistrzostw Europy i w niedziele zagrają w meczu o trzecie miejsce w turnieju.

Przed spotkaniem obrońcy tytułu zapowiadali zaciętą walkę i cały zespół wierzył w to, że mimo że uda się pokonać Włochów. Okazało się jednak, iż podopieczni Anastasiego nie byli w stanie wygrać nawet jednego seta.

Polacy w pierwszym secie zagrali bardzo dobrze. Zabrakło kilku skończonych ataków. Blok spisywał się coraz lepiej i wydawało się, że w kolejnych partiach Włosi mogą mieć z nim spore problemy. Walka w tej odsłonie toczyła się wet za wet, dopiero w końcówce skuteczniej zagrali rywale i to oni objęli prowadzenie w meczu. Trudno było przeciwstawić się Włochom, tym bardziej, że w decydujących momentach zawiodła głównie zagrywka.

Niestety w drugim secie, poza jednym zrywem, biało-czerwoni grali nieco słabiej i korzystali głównie z błędów Włochów. Polakom nie wychodziło nic, nawet środek pola nie funkcjonował tak jak dotychczas. Mimo to na drugą przerwę techniczną to Polacy schodzili prowadząc 16:15. Niestety to Włosi zdobyli cztery punkty z rzędu i wyszli na trzy punktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta wygrywając go 25:21.

Polacy już w ćwierćfinale siatkarskich Mistrzostw Europy

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia polskiego zespołu 3:1. Jeszcze lepiej było, gdy w polu zagrywki stanął Bartosz Kurek, po którego asie serwisowym Polacy prowadzili 9:6. Potem zaczął się beznadziejny moment w naszej grze. Zaczęliśmy popełniać znacznie więcej niewymuszonych błędów technicznych od przeciwnika i to spowodowało przegrywaliśmy 14:17. Do końca meczu Italia utrzymywała kilku punktowe prowadzanie i nie dał a już sobie wydrzeć wygranej i tym samym awansu do niedzielnego finału.

Polacy popełniali dziś zbyt dużo zbyt prostych błędów. Szwankowała zagrywka i blok. Dwaj nasi najważniejsi zawodnicy Bartosz Kurek i Michał Kubiak również byli nieskuteczni. biało-czerwonym została więc walka o brązowy medal.

Włochy: Dragan Travica, Michał Łasko, Emanuele Birarelli, Luiggi Mastrangelo, Cristian Savani, Ivan Zajcew, Andrea Bari (libero) oraz Simone Parodi.

Polska: Łukasz Żygadło, Jakub Jarosz, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Grzegorz Kosok, Mateusz Mika.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.