ME w siatkówce. Polacy przegrali Włochami. Finał nie dla nas

Polscy siatkarze przegrali w Wiedniu z Włochami 0:3 (22:25, 21:25, 20:25) w półfinale mistrzostw Europy i w niedziele zagrają w meczu o trzecie miejsce w turnieju.

/ Fot. EPA/ANDREAS PESSENLEHNERPrzed spotkaniem obrońcy tytułu zapowiadali zaciętą walkę i cały zespół wierzył w to, że mimo że uda się pokonać Włochów. Okazało się jednak, iż podopieczni Anastasiego nie byli w stanie wygrać nawet jednego seta.

Polacy w pierwszym secie zagrali bardzo dobrze. Zabrakło kilku skończonych ataków. Blok spisywał się coraz lepiej i wydawało się, że w kolejnych partiach Włosi mogą mieć z nim spore problemy. Walka w tej odsłonie toczyła się wet za wet, dopiero w końcówce skuteczniej zagrali rywale i to oni objęli prowadzenie w meczu. Trudno było przeciwstawić się Włochom, tym bardziej, że w decydujących momentach zawiodła głównie zagrywka.

Niestety w drugim secie, poza jednym zrywem, biało-czerwoni grali nieco słabiej i korzystali głównie z błędów Włochów. Polakom nie wychodziło nic, nawet środek pola nie funkcjonował tak jak dotychczas. Mimo to na drugą przerwę techniczną to Polacy schodzili prowadząc 16:15. Niestety to Włosi zdobyli cztery punkty z rzędu i wyszli na trzy punktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta wygrywając go 25:21.

Polacy już w ćwierćfinale siatkarskich Mistrzostw Europy

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia polskiego zespołu 3:1. Jeszcze lepiej było, gdy w polu zagrywki stanął Bartosz Kurek, po którego asie serwisowym Polacy prowadzili 9:6. Potem zaczął się beznadziejny moment w naszej grze. Zaczęliśmy popełniać znacznie więcej niewymuszonych błędów technicznych od przeciwnika i to spowodowało przegrywaliśmy 14:17. Do końca meczu Italia utrzymywała kilku punktowe prowadzanie i nie dał a już sobie wydrzeć wygranej i tym samym awansu do niedzielnego finału.

Polacy popełniali dziś zbyt dużo zbyt prostych błędów. Szwankowała zagrywka i blok. Dwaj nasi najważniejsi zawodnicy Bartosz Kurek i Michał Kubiak również byli nieskuteczni. biało-czerwonym została więc walka o brązowy medal.