Facebook Google+ Twitter

ME w siatkówce. Polki wygrywają 3:0 z Chorwacją

W łódzkiej Hali Arena Polki grają z reprezentacją Chorwacji. W pierwszym meczu Chorwatki przegrały z Holenderkami 0:3, Polki natomiast po dramatycznych akcjach wygrały z Hiszpankami 3:2. Relacja na żywo.

 / Fot. Grzegorz Michałowski PAP- Chorwatki w pojedynku z Holandią nie pokazały tego, na co je stać. Grają tam zawodniczki z ligi włoskiej, które naprawdę wiedzą, o co chodzi w siatkówce. Być może styl gry Holenderek doprowadził do tego, że Chorwatki nie podjęły z nimi walki. Na pewno nie można ich jednak lekceważyć, bo to może się źle skończyć - ocenił Chorwatki trener polskiej reprezentacji Jerzy Matlak na wczorajszej konferencji prasowej.

Miejmy nadzieję, że Polki dziś oszczędzą nerwów kibicom i pewnie wygrają z Chorwacją, która nie zachwyciła we wczorajszym meczu. - Miejmy nadzieję, że teraz Chorwatki nie będą się spinać na kolejne spotkanie, a raczej będą mocno zdemobilizowane po pierwszej porażce - powiedziała po wczorajszym meczu Izabela Bełcik.

Polki są faworytkami dzisiejszego meczu i dobrze byłoby, żeby udowodniły to na łódzkim parkiecie. Wygrana z Chorwacją zapewni awans do drugiej fazy turnieju oraz pozwoli naszym siatkarkom nabrać większej pewności siebie. Tam jednak, aby marzyć o awansie do najlepszej czwórki, gra Polek musi wyglądać zdecydowanie lepiej niż we wczorajszym meczu. Ale nie wybiegajmy w przyszłość i skupmy się na dzisiejszej rywalizacji.

Tuż przed meczem spiker poprosił kibiców o nieużywanie trąbek i tego rodzaju rekwizytów, gdyż dekoncentrują one zawodniczki.

Set I

Początek meczu. Pierwszy punkt dla Polek. Fantastyczna atmosfera w Hali Arena Łódź. Od pierwszych minut widać, że dzisiejszy mecz będzie Polki kosztował sporo wysiłku. Wynik 4:4. Punkt za punkt, ale na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z jednopunktowym prowadzeniem. Wynik: 8:7. Jeden punkt dla Chorwacji, a my zdobywamy trzy. 11:8. Trener Chorwatek prosi o czas, a na trybunach szaleje "meksykańska fala" tworzona przez kibiców. Kolejne punkty dla Polek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.