Facebook Google+ Twitter

Meble z wystawy "Chcemy być nowocześni" trafią na aukcję

Wystawa "Chcemy być nowocześni" bije rekordy popularności. Ekspozycja wzornictwa z czasów PRL, w ciągu kilku dni przyciągnęła ponad 4 tysiące osób. Dla zainteresowanych Muzeum Narodowe ma jeszcze jedną ofertę. Po zakończeniu wystawy w kwietniu, część eksponatów trafi na aukcję.

 / Fot. Muzeum Narodowe, mat. dla prasyWśród zbiorów znajdą się głównie meble z epoki Gomułki: krzesła i fotele, w tym egzemplarz „366” projektu Józefa Chierowskiego z 1962 roku. Przedmioty będą odnowione
a środki ze sprzedaży zbiorów polskiego designu zostaną przeznaczone na zakupy kolekcji Ośrodka Wzornictwa.

Wystawa polskiego designu lat 1955–1968, pokazuje zarówno modele i prototypy, jak i ich / Fot. Muzeum Narodowe, mat. dla prasy realizacje przemysłowe, pochodzące ze zbiorów Ośrodka Wzornictwa Nowoczesnego MNW. Ekspozycję wzbogacają plakaty z kolekcji Muzeum Plakatu w Wilanowie, fotosy i fragmenty z ówczesnych filmów, plakaty i okładki czasopism, powiększenia fotografii archiwalnych, przedstawiających przedmioty, wystawy, wnętrza mieszkalne i użyteczności publicznej.

 / Fot. Muzeum Narodowe, mat. dla prasy
Na wystawie prezentowane są też dwa fragmenty wnętrz urządzone zgodnie z modą obowiązującą w latach 50. i 60. XX wieku i ozdobione meblami i lampami z metalu i tworzyw sztucznych.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.