Facebook Google+ Twitter

Mecenas Rogalski: Członkowie PiS ostrzegali mnie, że Macierewicz jest niezrównoważony

„Macierewicz cynicznie gra na grobach ofiar, bo jest mu to potrzebne do budowy swojej pozycji w ramach ugrupowania” – mówi były pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego, mecenas Rafał Rogalski.

 / Fot. PPMecenas Rafał Rogalski przyznał dziś w radiowym Kontrwywiadzie: "Profesor Rońda to czubek góry lodowej" i dodał, że właściwie żaden z ekspertów Macierewicza nie posiada kwalifikacji do badania wypadków lotniczych.

Większość z członków obecnego zespołu sama zgłaszała się do posła Antoniego Macierewicza, a on przeprowadzał swoisty casting do zespołu. „To entuzjaści bez wiedzy" - mówił Rogalski.

Mecenas stwierdził, że zachowanie Macierewicza to cyniczna gra dla zbudowania swojej pozycji w ramach ugrupowania. „Żaden rozsądny człowiek w świetle tego materiału dowodowego, tych faktów i tych dowodów, chociażby ujawnionych zdjęć nie wierzy w zamach" - powiedział Rogalski i dodał, że mamy tu do czynienia z tragikomedią i graniem na grobach ofiar.

Były pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego przyznał, że członkowie PiS ostrzegali go przed Macierewiczem i na szczęście z tych rad skorzystał. Czego nie można powiedzieć o prezesie PiS, który jest manipulowany przez Antoniego Macierewicza. Jak mówi Rogalski stał się jego zakładnikiem. „Macierewicz wszedł w całe śledztwo smoleńskie. Odsunięcie go od kompromitowania tak naprawdę sprawy byłoby teraz bardzo trudne”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Coś jak człowiek z wozem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowne Panie,
Mam właściwie takie samo zdanie na ten temat. Biorąc wypowiedzi pań, jako wykładnię moralną, należałoby "zakneblować" wszystkich byłych premierów, prezydentów, ninistrów etc.
Jednakże, nikomu nie można zabronić oceniania i komentowania zdarzeń zachodzących w jego otoczeniu. Zachowaniami ludzkimi kieruje kultura osobista, a u osób takich, jak pan mecenas - także kultura polityczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Lucyno z tego co wiem to zrezygnowali z niego, ale ma Pani rację, że nie ma za grosz przyzwoitości. Nigdy nie chciałabym korzystać z pomocy takiego mecenasa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy on zrezygnował, czy z niego zrezygnowali? Powinien jako prawnik i były pełnomocnik nie zabierać głosu na temat osób, które reprezentował. To zachowanie nie budzi sympatii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto popieram w 100 proc. Pani zdanie. Dla przyzwoitości i z racji swojego zawodu powinien milczeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mecenas Rogalski wszedł między wrony i krakał jak i one .
Wydziobany z kręgu wron zmienił front .
Nie lubię takich ludzi , odszedł z komisji więc powinien zamilknąć i odrabiać autorytet .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.