135940 miejsce

Mecz nerwów. Victoria Górnik Wałbrzych - Asseco Prokom 2 Gdynia

Koszykarze z Wałbrzycha odnieśli 3 zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach I ligi koszykarzy mężczyzn. Wynik tego meczu jest bardzo ważny dla Wałbrzyszan, bo może decydować o końcowym wyniku sezonu zasadniczego.

/ Fot. Logo PZKoszSpotkanie Górnika i Asseco rozpoczęło się o godz. 18 w hali Wałbrzyskiego OSIR-u. Gospodarze dobrze zaczęli spotkanie zdobywając 8-punktową przewagę. W pierwszej kwarcie zawodnicy Asseco zaskakiwali przeciwników i widownię pomysłem na rozegranie akcji. Wałbrzyszanie natomiast skutecznie oddawali rzuty za 3 oraz stwarzali dobre sytuacje pod koszem. Mimo ciekawej gry Gdynianie przegrali pierwszą kwartę 24:13. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando koszykarzy z Wałbrzycha, którzy próbowali utrzymać zdobytą na początku przewagę. Po 20 minutach gry Górnik prowadził 43:35.

Na drugą połowę zawodnicy z Gdyni wyszli o wiele bardziej zmobilizowani. Grali szybko i dokładnie. Uspokoili grę i odrabiali straty. Gracze Górnika po przerwie nie dawali sobie rady z odważnie grającą ekipą z Gdyni, dodatkowo zawodzili w ataku. Ostatecznie Asseco wygrali trzecią kwartę wynikiem 15:27. Oznaczało to, że Wałbrzyszanie muszą zacząć odrabiać straty, jeżeli chcą myśleć o zwycięstwie. Ostatnia kwarta to wojna nerwów. Najpierw Asseco "odskakuje" graczom z Wałbrzycha na 10 punktów. Na pochwałę zasłużył gracz Asseco Mirosław Łopatka. Jednak na 4 minuty przed końcem meczu szczęście odwróciło się od gości. Sławomir Buczyniak trafił dwie "trójki" pod rząd, a ostatecznie na 18 sekund przed końcem, spektakularną akcją zwycięstwo Górnikowi zapewnił Łukasz Grzywa.

Jest to trzecia z rzędu wygrana koszykarzy Victorii Górnik Wałbrzych. Mimo wygranej Górnik nadal zajmuje miejsce w dole tabeli. Jest to dopiero 6 zwycięstwo graczy z Wałbrzycha w tym sezonie. W następnym spotkaniu koszykarze Górnika pojadą na mecz do Krosna.

Górnik: Sterenga 23, Grzywa 12 (7zb., eval 21), Buczyniak 11 (3x3, 5as., eval 21), Wróbel 10 (2x3), Jakóbczyk 9 (1x3, 5 przechw.), Józefowicz 5 (1x3), Pieloch 3 (1x3), Matczak 2, Mrozik 2, Ratajczak 0.
Prokom II: Łopatka 22, Śmigielski 11, Bach 10 (2x3), Krajniewski 10 (2x3), Sikora 10 (1x3), Mordzak 8 (1x3), Wojdyr 4, Kobus 1.