Facebook Google+ Twitter

Mecz o Puchar Wielkanocny 2015 bez udziału publiczności

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-02 19:04

Kibice nie obejrzą III Meczu o Puchar Wielkanocny im. zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa Króla Polski

2. kwietnia 2015 na wniosek zastępcy komendanta Wojewódzkiego Policji w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie zespołu interdyscyplinarnego ds. imprez masowych, w którym uczestniczyli wojewoda, przedstawiciele straży i policji, a także prezydent miasta Gliwice.

Biorąc pod uwagę argumenty policji oraz uwzględniając możliwość naruszenia porządku Wojewoda Śląski wydał decyzję administracyjną o zakwalifikowaniu III Meczu o Puchar Wielkanocny im. zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa Króla Polski planowanego na 4 kwietnia 2015r., jako mecz podwyższonego ryzyka, zakazując przy tym udziału publiczności w zaplanowanym na 4 kwietnia wydarzeniu na Orliku przy ul. Jasnej w Gliwicach.

Spotkania nie zobaczą, więc kibice z całej Polski, ani członkowie rodziny oraz znajomi Tomasza Kumora i Michała Markiewicza. Decyzja podjęta przez Wojewodę to efekt zachowania obydwu zawodników w trakcie spotkania Wigilijnego w 2013 i zdarzeń towarzyszących, kiedy to Michał Markiewicz i Tomasz Kumor używali zakazanych prawem gróźb karalnych pod swoim adresem.

Z powodu zaistniałych okoliczności, z planowej wstępnie transmisji spotkania wycofała się telewizja Polsat. Jak twierdzi rzecznik prasowy telewizji Polsat - Jan Rakowicki „Stacja nie chce angażować się w promocję widowiska, które niesie ze sobą znamiona nieczystej rywalizacji, która nie ma nic wspólnego ze sportem.”
(Jacek Krzaklewski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.