Facebook Google+ Twitter

Mecz Polska - Niemcy. Czego nie wniesiesz na gdański stadion?

Na terenie PGE Areny niedozwolone będzie wnoszenie kamer i profesjonalnych aparatów fotograficznych. W bezpośrednim otoczeniu znajdą się prokuratorzy. Zabezpieczać imprezę będzie 440 strażaków, pojawi się sprzęt odkażający. Jak przygotowano gdański stadion?

 / Fot. EPA/MARCUS BRANDTJak podaje tvn24, poza sprzętem fotograficznym na teren gdańskiego stadionu nie będzie można wnieść parosolek, flag o wymiarach większych niż dwa na półtora metra, a także wuwuzeli.

Dla kibiców przygotowanych jest 40 tys. miejsc siedzących, w tym ok. 800 przeznaczonych jest dla Niemców. Jak tłumaczy pełnomocnik prawny PZPN-u, Janusz Kaczmarek, w razie przestępstwa "zostanie wdrożony system przesłuchań", a zarzuty prokuratorskie podejrzany usłyszy na stadionie. Na terenie PGE Arena obecni będą także biegli oraz tłumacze przysięgli.

Na stadionie i w komisariatach wprowadzone zostaną specjalne dyżury prokuratorów, którzy będą do dyspozycji policji. Wszelkie procedury odbędą się w miejscu popełnienia czynu zabronionego. Jak dodaje Kaczmarek, przez całą dobę będą działały sądy rejonowe - Gdańsk Południe i Gdańsk Północ.

Zobacz też: Mecz Polska - Niemcy. Spotkanie reprezentacji na PGE Arena w Gdańsku

Mecz Polska - Niemcy będzie również testem przed Euro 2012 dla strażaków, zaangażowanych w ochronę obiektu. Jak mówi rzecznik prasowy gdańskiej straży pożarnej, Tomasz Czyż, "w zabezpieczeniu imprezy weźmie udział 441 funkcjonariuszy i 101 samochodów".

Na PGE Arena pojawi się także sprzęt odkażający. Czyż informuje, że "do dyspozycji mamy dwa zestawy dekontaminacyjne, czyli odkażające z Poznania i Torunia". Drugi jest wykorzystywany w Sopocie przy zabezpieczaniu polskiej Prezydencji Rady Unii Europejskiej.

Do Wiadomości24 możesz dodać
http://www.wiadomosci24.pl/uzytkownik/material/dodaj_artykul.htmlwłasny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Aha i musiałem tłumaczyć że robię to dla mediów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem rano na stadionie, mogłem jeszcze nagrać film z zewnątrz. Do środka i tak nie miałbym po co pójść, zrobiłem to co chciałem dzięki ochronie, wpuścili taksówkę która mnie wiozła bez problemu. Ja nie wyglądam na szkodnika i kibola.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.