Mecz Polska - Niemcy. Wygrana polskich siatkarzy 3:2! Relacja live

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-26 19:57

O godzinie 21 Polacy rozpoczęli drugi mecz w mistrzostwach świata. Dziś za przeciwników mieli drużynę Raula Lozano. Choć w tym sezonie Polacy z niemiecką drużyną spotkali się już cztery razy, to wygrali tylko raz. Dziś po raz kolejny udało się pokonać Niemców. Ostatecznie 3:2 spotkanie wygrali Polacy.

/ Fot. PAPTo nie znaczy, że teraz się przed nimi położymy i damy zlać się czwarty raz. Mamy do nich respekt. Zdajemy sobie sprawę z tego, że grają coraz lepiej i w ostatnim czasie zrobili bardzo duży postęp - zapowiadał sport.pl przed meczem kapitan reprezentacji Paweł Zagumny.

Wczoraj, w meczu inauguracyjnym, Polacy pokonali Kanadyjczyków 3:0. Dziś i pewnie nie tylko, hala w Trieście znowu jest biało-czerwona. Zewsząd słychać: POLSKA! POLSKA! BIAŁO-CZERWONE TO BARWY NIEZWYCIĘŻONE! Chociaż moim ulubionym jest: Polacy gramy u siebie! I trudno się z tym nie zgodzić. Triest, hala Palatrieste to kawałek ziemi, który przez trzy dni fazy grupowej mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, można uznać za "nasz".

Na zagrywce Nowakowski, piłka zatańczyła na siatce, Niemcy mylą się w bloku, 1:0 dla nas. Blok-aut. 1:1. Myli się Grozer, punkt za darmo dla nas. Niemcy wysoko nad blokiem, ale piłka niestety trafia w pole, 2:2. Szybka-krótka Zagumny do Możdżonka. Oczywiście punkt. Po paru pierwszych akcjach widzimy, że na razie nie ma co liczyć na odskoczenie Niemcom. Wręcz przeciwnie, to oni po nieskutecznych atakach prowadza już 5:3. 6:3 - Polacy za szybko opadają na bloku, punkt Niemiec. O czas prosi Castellani.

Po przerwie Niemcy psują zagrywkę. Nadal dwa punkty straty. Pomyłka w ataku po niemieckiej stronie, już tylko punkt! As SERWISOWY Możdżonka. Remis! Pomyłka Możdżonka i Steuerwalda. Znów remis, 7:7. Pierwsza przerwa techniczna, prowadzą Niemcy 8:7.

Niemcy dobrze blokują Wlazłego, znów odskakują o 2 punkty. Ale ale, Zagumny do Nowakowskiego, genialnie! Zatrzymany Grozer! 9:9! POLSKA POLSKA! Kromm miedzy rękami naszych siatkarzy. Mariusz wlazły! Pierwsza skuteczna akcja w tych mistrzostwach tego zawodnika, która daje nam 10:10.

To nie jest dzień na zagrywkę dla Grozera, znów pomyłka, 12:11 dla nas. Kromm dzisiaj szaleje na lewym skrzydle, obija ręce i punkt. Znów dwupunktowa różnica w wyniku, ale tym razem dla nas. Przy stanie 14:12 Lozano prosi o czas dla swojego zespołu. Winiarski... i znów myli się Grozer, tym razem w ataku, 15:12. Druga przerwa techniczna, 16:13 dla naszych. (Z trybun: kto wygra mecz? Polska! kto? Polska! kto? Polska Polska Polska!)