Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27476 miejsce

Mecz Polska - Niemcy zagrożony. Strażacy zgłaszają zastrzeżenia

Za pięć dni na stadionie PGE Arena ma odbyć się mecz Polska - Niemcy. Możliwe jednak, że piłkarze na gdańskie boisko nie wybiegną, bo na mecz nie chcą zgodzić się strażacy.

PGE Arena podczas dnia otwartego / Fot. Dawid Bławat / Starogard INFOPrzez ostatnie trzy dni na stadionie trwała szczegółowa kontrola. Wcześniej wydana zgoda na organizowanie spotkań piłkarskich Lechii Gdańsk była bowiem warunkowa. Wykonawca stadionu miał usunąć 80 usterek m.in. konfiguracji systemu przeciwpożarowego i złego oznakowania dróg ewakuacyjnych. Ponieważ wszystkie usterki nie zostały usunięte, wtorkowy mecz, zdaniem strażaków, rozegrany być nie może.

Zastrzeżenia strażaków budzi również złożona dokumentacja. - Dokumentacja, którą zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych musi nam dostarczyć organizator (PZPN), została przygotowana na katastrofalnym poziomie. Lepiej sporządzone były materiały przed spotkaniem Polska - Francja, które w Gdańsku się nie odbyło oraz te dostarczone przez Lechię przed meczami T-Mobile Ekstraklasy. A do nich mieliśmy przecież wiele zastrzeżeń - tłumaczy Jakub Zambrzycki zastępca komendanta gdańskiej straży pożarnej w rozmowie z dziennikarzami portalu Trójmiasto.pl

Problem próbują rozwiązać władze Gdańska. - Trwają obecnie analizy dotyczące uwag podnoszonych przez Straż Pożarną. Po przeanalizowaniu postanowienia Straży, podjęte zostaną decyzje - napisał na Facebooku prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Na mecz Polska - Niemcy sprzedano już prawie wszystkie z 40 tysięcy biletów.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za ten artykuł! Przypominam o wielkiej katastrofie jaka miała miejsce na Love Parady w Dortmundzie - tam także miejsc zabezpieczających wyjście ludzi ze stadionu - prawie że nie było!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska prowizorka...:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.