Mecz Polska - Rosja. Zremisowaliśmy 1:1! Zapis relacji LIVE

Od godz. 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska gra z Rosją podczas drugiego meczu Grupy A na Euro 2012. Relację wprost ze Stadionu Narodowego przeprowadzają Wiadomości24. Serdecznie zapraszamy.

Polscy kibice / Fot. Adam Sęczkowski
Polacy po przeciętnym meczu z Grecją wyszli na boisko aby walczyć z faworyzowaną Rosją.

Polacy rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze, zaskakując kibiców, ekspertów i Rosjan. Zabrakło decydującego strzału. Po chwilowym "przebudzeniu" Rosjan w 18. minucie padła bramka dla Polski. Niestety sędzia uznał, że strzelec Polański był na spalonym. Po tej sytuacji coraz śmielej zaczęli sobie poczynać Rosjanie. W 38. minucie po dośrodkowaniu Arszawina bramkę zdobył Alan Dżagojew.[/b] Do przerwy wynik się nie zmienił.

Wszyscy zastanawiali się czy Polakom starczy sił i czy po przerwie Polacy nie będą tylko tłem dla Rosjan, jak w pierwszym spotkaniu dla Greków.

Nic z tych rzeczy się nie stało. Polacy śmiało zaatakowali. Strzały Perquisa, Lewandowskiego, Polańskiego mijały bramkę Rosjan aż do 56 minuty kiedy to para z Borussi Dortmund Piszczek - Błaszczykowski wymanewrowała obrońców, a Jakub Błaszczykowski strzałem z dystansu pokonał Matwiejewa.

Kolejne minuty to wyrównana gra obu drużyn aż do 65 minuty, kiedy Rosjanie wyraźnie zaatakowali. Polaków gnębił Arszawin, Zirkow, Pawluczenko. Trener Smuda wyciągnął wnioski z poprzedniego meczu i zaczął sięgać po rezerwowych zawodników, którzy ... byli bliscy strzelenia zwycięskiej bramki. Adrian Mierzejewski i Paweł Brożek mogli przechylić szalę na stronę Polski.

Ostatecznie tak się jednak nie stało. Mecz zakończył się remisem 1:1. W obecnej chwili w przypadku wygranej lub remisu Rosji z Grecją w sobotę, Polacy muszą wygrać w meczu z Czechami, aby znaleźć się w kolejnej rundzie Euro 2012!!!