Mecz Polska - Słowacja 35:32. Relacja na żywo w W24!

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-14 20:05

Relacja z występu Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej.

Reprezentacja Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn w meczu z Argentyną, Wrocław 2008 / Fot. Derski, licencja GNU Licencja Wolnej Dokumentacji, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/ff/Polska_pilka_reczna-mecz_z_Argentyna_2008.jpgPierwsza połowa była dość wyrównana. Co prawda Polacy od dziewiątej minuty co chwila wychodzili na jedno- bądź dwubramkowe prowadzenie, ale szybko je tracili. Sporo błędów popełniali w ataku i na nic zdało się kilka efektownych interwencji Sławomira Szmala, który był jednak bezradny wobec częstych kontrataków rywali.

W 22. minucie było 12:12 i remis na dłuższy czas zagościł na tablicy wyników. Wreszcie dał o sobie znać Karol Bielecki, który zdobył dwie bramki z rzędu i było 15:13. Jak się potem okazało były to ostatnie gole biało-czerwonych przed przerwą.

Końcowe dwie minuty pierwszej połowy należały do Słowaków. Po znakomitych interwencjach Martina Pramuka przeciwnicy zaliczyli cztery trafienia z rzędu i do szatni zeszli prowadząc 17:15. Było to tym bardziej bolesne dla Polaków, gdyż dwa ostatnie gole stracili w ciągu ostatnich 30 sekund.

Przed przerwą jaśniejszymi punktami w polskiej drużynie byli Marcin Lijewski (w tym okresie zdobył cztery bramki) i Michał Jurecki (3). Obaj popisywali się, podobnie jak Bielecki, atomowymi rzutami z drugiej linii. Skuteczny był także Tomasz Tłuczyński (3).

W drugiej połowie role się odwróciły - to Słowacy utrzymywali minimalną przewagę, a Polacy próbowali, momentami zbyt szybko i chaotycznie, ich dogonić. Sztuka ta udała się po rzucie Lijewskiego - w 40. minucie było 21:21. Chwilę potem - po golu Bartłomieja Jaszki - Polacy po raz pierwszy w tej połowie objęli prowadzenie.

Prawdziwy zmasowany, a co ważniejsze skuteczny szturm polski, zespół przypuścił w ostatnim kwadransie. Do udanych interwencji Szmala dostosowali się koledzy i tym razem już nie marnowali okazji. Sześć straconych z rzędu bramek zmusiło trenera rywali do wzięcie czasu, ale wtedy już było 28:23 dla brązowych medalistów poprzednich MŚ.

Nerwowo zrobiło się znowu na półtorej minuty przed końcową syreną, kiedy Słowacy doszli na 32:33. Ich zapędy ostudził jednak Bielecki, który trafił z bardzo trudnej pozycji. Potem obrona Szmala i gol Bartosza Jureckiego. Ostatecznie drużyna trenera Bogdana Wenty rozpoczęła turniej od zwycięstwa 35:33.

Poniżej relacja na żywo:

Koniec spotkania. Po zaciętej walce Polacy wygrywają ze Słowakami 35:32

(59') Jurecki powiększa przewagę polskiego zespołu na 35:32

(58') Celny rzut Straniowskiego - 33:31 i kolejny - Karola Bieleckiego - 34:32

(57') Lijewski powiększa polską przewagę na 33:30, Słowacy zdobywają jednak kolejny gol - 33:31

(56') Valo zdobywa gol. 32:30 - Polacy mają tylko 2 gole przewagi

(55') Kuchczyński powiększa przewagę Polaków - 32:28, Słowacy podnoszą swój wynik na 32:29

(54') Tarhaj zdobywa następny punkt. 31:28

(52') Kolejny gol Karola Bieleckiego - 31:26, gol Tarhaja - 31:27

(51') Utrzymuje się szybkie tempo gry. 30:25, 30:26

(50') Szybka wymiana rzutów. 28:24, 29:24, 29:25

(49') Kolejny punkt zdobywa Karol Bielecki. 27:23, Następnie - 28:23