Facebook Google+ Twitter

Mecz Polska-Dania na PGE Arenie - ważne informacje

Dowiedz się, jak dotrzeć na mecz, czym dojechać, gdzie zostawić samochód. Zaplanuj dojazd, aby bez problemu zdążyć i cieszyć się całym widowiskiem.

PGE Arena - widok na murawę / Fot. Maciej MichałekBiało-czerwone szaliki z orłem już czekają, zapowiada się świetne widowisko. Wszyscy będziemy dziś z naszą reprezentacją, gorąco kibicując i wierząc, że nas nie zawiedzie.

Jak uniknąć niepotrzebnego stresu jeszcze przed meczem? Kilka porad:

Wejście na stadion


Bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 17:45. Jak zwykle należy spodziewać się tłumów, warto więc pomyśleć o tym, by przy stadionie nie pojawiać na ostatnią chwilę.

Dojazd SKM


Od godziny 18:10 do godziny 20:30 co 20 minut będą kursowały specjalne, darmowe pociągi relacji Gdańsk Główny – Gdańsk Stadion Expo. Po zakończeniu meczu pociągi ruszą od 22:30, ostatni odjedzie o 1:00.

Dojazd tramwajem i autobusami


Od godziny 15:00 do 1:00 w nocy kibice posiadający bilety na mecz będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów autobusowych i tramwajowych na terenie Gdańska. Na stadion można dojechać liniami 7, 97, T4 i T5, planowanie podróży warto sobie ułatwić korzystając z portalu http://trojmiasto.jakdojade.pl/.

Jeśli zauważysz tłumy na przystanku, nie przejmuj się: od 17:00 do 20:30 na linii tramwajowej 97 i autobusowej T4 zostaną uruchomione dodatkowe kursy (co około 6-7 minut).

Powrót także zostanie ułatwiony dzięki zwiększeniu częstotliwości połączeń na liniach 3,5,6, 148, 118, 130, 154, 367 oraz w miarę potrzeb na wybranych liniach nocnych. Funkcjonować też będzie nocna linia tramwajowa N0.

Dojazd samochodem


Jak zwykle należy liczyć się z tym, że na drogach wokół stadionu będą tworzyły się korki. Jeśli zależy Ci na czasie, warto pomyśleć o zostawieniu auta na parkingu oddalonym od stadionu i spacerze bądź skorzystaniu z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Dla zmotoryzowanych organizatorzy zapewniają od godziny 17 następujące parkingi "park and ride":
P&R Plac Zebrań Ludowych – 100 miejsc
Nowa Uczniowska, na odcinku od al. Hallera do łącznika Nowa Uczniowska-Stara Uczniowska (w obu kierunkach) – 200 miejsc
Al. Hallera, na odcinku od Nowej Uczniowskiej do ul. Wczasy (w obu kierunkach) – 200 miejsc
Marynarki Polskiej od ul. Uczniowska do ul. Wyzwolenia w obu kierunkach ruchu – 300 miejsc
Parking w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Czarny Dwór (parking Molo) – 300 miejsc

Osoby zmierzające na parkingi położone bezpośrednio przy stadionie muszą pamiętać, że jest to możliwe jedynie dla osób, które zadbały wcześniej o zakup biletu. Przyjazd na stadion bez koniecznej karty parkingowej skończy się koniecznością zawrócenia- w dniu meczu karty parkingowej nie można już kupić.Należy pamiętać o tym, że od godziny 17 zmieniona zostanie organizacja ruchu:
ul. Stara Uczniowska (cała) wraz z bocznymi wjazdami – całkowite wyłączenie z ruchu
ul. Żaglowa (cała) – teren zewnętrzny ograniczonego ruchu
ul. Pokoleń Lechii Gdańsk – teren zewnętrzny ograniczonego ruchu
ul. Nowa Uczniowska od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego przez węzeł Harfa do ul. Pokoleń Lechii Gdańsk – teren zewnętrzny ograniczonego ruchu

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w http://pgearena.gdansk.pl/files/_Wydarzenia/2013_Dania/Asystent_Kibica_POL_DEN-2.pdf.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.