Mecz Polska-Norwegia. Lewandowski dał zwycięstwo Polsce

Po bardzo dobrej pierwszej połowie i golu Roberta Lewanowskiego reprezentacja Polski pokonała Norwegię 1:0. Gra naszej reprezentacji nie jest jeszcze idealna, ale daje się zauważyć postępy.

/ Fot. PAPW pierwszych minutach biało-czerwoni przeważali, ale nie potrafili wypracowanych akcji zakończyć strzałem. Brakowało im również precyzji. Norwedzy z kolei byli groźniejsi w ofensywie.
Po jednej z akcji mogli objąć prowadzenie, ale Wojciech Szczęsny znakomicie obronił strzał z bliska, oddany przez Kjetila Waehlera.

Odpowiedź jego kolegów na tą akcję była piorunująca. W 19. minucie Robert Lewandowski ograł obrońcę pięknym uderzeniem z 20 metrów i trafił do bramki.

Po objęciu prowadzenia Polacy poprawili swoją grę. Byli bardziej skoncentrowani, zwłaszcza w obronie, i nie pozwalali rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Jednocześnie starali się nie forsować tempa. Lekkie rozkojarzenie przyszło w końcówce pierwszej części, kiedy Norwegia mogła wyrównać. Na szczęście Brede Hangeland główkował obok słupka.

Po wznowieniu gry tempo meczu znacznie spadło. Brakowało sytuacji podbramkowych, a niewielką przewagę zaczęli zyskiwać przeciwnicy. Z minuty na minutę była ona coraz wyższa, co przełożyło się na sytuacje. Szczególnie dużą aktywnością wykazywał się John Arne Riise. Po jego próbie z rzutu wolnego po raz kolejny swój kunszt pokazał Szczęsny, który obronił bardzo niebezpieczny strzał.

Norwegowie byli wyraźnie stroną atakującą, ale ich plany natarć za sprawą sprawnej linii obrony zazwyczaj spalały na panewce. Świetnie w odbiorze grał przede wszystkim Kamil Glik wspomagany przez Łukasza Piszczka i Dariusza Dudkę. Gorzej było w ofensywie, gdzie wkradała się niedokładność.

Na 11 minut przed końcem doszło do zmiany w reprezentacji Polska. Na placu gry pojawił się Roger Guerreiro, który zmienił Ludovica Obraniaka. Brazylijczyk z polskim paszportem nie wyróżnił się w grze, podobnie zresztą jak reszta jego kolegów. Obie ekipy nie kwapiły się już do ataku i tym samym polska drużyna złożona z piłkarzy grający w ligach zagranicznych pokonała Norwegię 1:0.