Facebook Google+ Twitter

Mecz wielkich przegranych. Zapowiedź meczu PSŻ - GTŻ Grudziądz

W najbliższą niedzielę, w drugiej kolejce rundy finałowej dojdzie do pojedynku, w którym PSŻ Lechma Poznań zmierzy się z GTŻ Grudziądz. Oba zespoły awizowały swoje najsilniejsze zestawienia i spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco.

Artur Mroczka / Fot. Szymon SzarPojedynek na Golęcinie zapowiada się bardzo ciekawie, a obydwie drużyny, mimo iż mają niemal zapewnione utrzymanie, wystawiły najsilniejsze składy. Do grudziądzkiej ekipy powróci Artur Mroczka, który doszedł do porozumienia z działaczami klubu i podpisał aneks do swojego kontraktu.

Zarówno poznańskie Skorpiony, jak i zespół grudziądzki, miały przed sezonem jeden cel - awans do rundy playoff. Jak to zwykle bywa, życie samo zweryfikowało te plany i po kilku wpadkach meczowych obu zespołom nie udało się awansować do pierwszej czwórki.

Głównym powodem braku awansu GTŻ-u był bardzo nierówny sezon w wykonaniu całej drużyny oraz dwie minimalne przegrane z drużyną Startu Gniezno. PSŻ natomiast po bardzo dobrym początku sezonu w drugiej jego części zanotował również dwie wpadki (przegrane u siebie mecze z Speedway Dougapils oraz na koniec sezonu z Marmą Rzeszów) do tego doszedł brak kapitana Adama Skórnickiego, któremu po raz kolejny odnowiła się kontuzja niezaleczonego do końca kolana i w najważniejszych meczach Skorpiony jechały bardzo osłabione.

Kapitan GTŻ Grudziądz Krzysztof Buczkowski / Fot. Szymon SzarBrak awansu do playoff sprawił, że zawodnicy obu zespołów musieli zaakceptować aneksy pod umowami, o ile chcieli startować w rundzie finałowej I ligi. Pomimo przedłużających się rozmów, ostatecznie doszło jednak do zbliżenia stanowisk i odpowiednich podpisów.

W sezonie zasadniczym oba zespoły zmierzyły się dwukrotnie. Oba mecze były bardzo zacięte i wyrównane. W pierwszym spotkaniu na inauguracje pierwszoligowych zmagań zwyciężył zespół GTŻ 50:40, co zapowiadało również spore emocje podczas meczu rewanżowego w Poznaniu. Jak się okazało w trakcie sezonu spotkanie pomiędzy Lechmą a GTŻ na zakończenie sezonu zasadniczego mogło być decydującym jeśli chodzi o awans któregoś z zespołów do najlepszej czwórki. Niespodziewana wygrana gdańskiego Wybrzeża w zaległym meczu z Marmą Rzeszów pokrzyżowała jednak plany obu zespołom i to właśnie gdańszczanie znaleźli się wśród najlepszych. Ostatecznie mecz podczas ostatniej kolejki padł łupem PSŻ-u, który na własnym stadionie pokonał grudziądzan 49:41.

Niedzielny mecz dla obu zespołów będzie meczem niemal towarzyskim, ponieważ zarówno poznaniacy, jak i grudziądzanie potrzebują zaledwie czterech punktów, aby zachować pierwszoligowy status. Jeśli weźmie się pod uwagę mecze z outsiderem tabeli, węgierskim Speedway Miszkolc, jest niemal pewne, że oba kluby zapewnią sobie bez względu na wynik weekendowej potyczki utrzymanie.

Początek meczu niedzielę godz.16:30 / Fot. Szymon Szar

Awizowane składy:
GTŻ Grudziądz:
1. Davey Watt
2. Oliver Allen
3. Tomasz Chrzanowski
4. Kamil Brzozowski
5. Krzysztof Buczkowski
6. Paweł Kaczorowski

PSŻ Lechma Poznań:
9. Norbert Kościuch
10. Mateusz Szczepaniak
11. Rafał Trojanowski
12. Robert Miśkowiak
13. Adam Skórnicki
14. Rafał Dąbrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.