Facebook Google+ Twitter

Męcząca zjawa

Czy reakcja na ogólnoświatowy kryzys gospodarczy jest właściwa? Gdzie się podziały międzynarodowe organizacje?

Dopada mnie ze wszystkich stron. Widzę „go” w którąkolwiek stronę bym się nie obrócił. A może to tylko wstrętna obsesja na „jego” punkcie? Być może. Bo, przecież osobiście mnie nie dotyka w sposób dotkliwy. A jednak nie mogę przestać o „nim” myśleć.

Przyczyna mojego niepokoju, chyba jednak tkwi gdzie indziej. Mnie chyba przeraża „jego” podstępność, obezwładniająca tych, którym zagraża. Przebiegłość „jego” twórców sprawia, że oni sami uważani są za poszkodowanych. A nieświadome tego ofiary podają im pomocną dłoń. Naruszają rezerwy odłożone na „czarną godzinę”. Przymierają głodem.

Ale nie widać, aby znalazł się śmiałek, który zechciałby dociec, gdzie znajduje się źródło rozlanej „trucizny” – skąd wypływa? Czy podtruwanie jest działaniem zamierzonym, czy wypadkiem przy pracy? Jak by nie było, społeczność światowa – nie pojedyncze państwa – powinna podjąć zorganizowane i zmasowane działanie, mające na celu zneutralizowanie „trucizny” oraz odszukanie truciciela, zdemaskowanie i wymuszenie naprawienia szkód wyrządzonych międzynarodowej społeczności.

Tymczasem instytucje międzynarodowe, np. ONZ nawet nie machną, przysłowiowym, ogonem. A poszczególne państwa, łożące na utrzymanie wszystkich agend ONZ, bronią się indywidualnie w sposób przypominający pijanego faceta, który wymachuje rękoma, aby odpędzić atakujący go rój os.

Czy tak powinna wyglądać reakcja cywilizowanych społeczności na zagrożenie ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym? Bo to ON jest zjawą, która mnie nęka dniem i nocą.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.03.2009 20:54

+))) Tak, dodajmy do kryzysu ekonomicznego wielki kryzys moralności i mamy "Naszą małą Apokalipsę". Wystarczy rozejrzeć się wokół: rej wodzi miernota z układami, żyjątka topią ludzi w przysłowiowych łyżkach wody; wygrywa buta, cynizm, brutalność a wszelkie wartości - rzucono w kąt. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.