74206 miejsce

Męczarnie Arsenalu

W dniu dzisiejszym rozegranych zostało 8. meczów w ramach 20. kolejki angielskiej Premier League. Ciekawie zapowiadało się starcie walczącego o tytuł mistrzowski Arsenalu z broniącym się przed spadkiem Newcastle United.

Arsenal Londyn pokonał dziś podopiecznych trenera Steva McLarena 1:0. Zwycięskiego gola dla Kanonierów zdobył dopiero w 72. minucie gry francuski obrońca z polskimi korzeniami Laurent Kościelny.

Początek spotkania to absolutna dominacja gospodarzy, którzy całkowicie zdominowali schowanych za podwójną gardą piłkarzy "Srok". Mimo wyraźnej przewagi optycznej Arsenal nie potrafił stworzyć sobie 100% sytuacji bramkowej. Im dalej w las tym słabiej radził sobie zespół Arsenalu, a kontry Newcastle były coraz groźniejsze. Zespół Arsene Wengera w tym sezonie przez wielu fachowców uważany jest za faworyta w walce o tytuł mistrzowski. Kanonierzy na mistrzostwo czekają już 12 lat. Klasową drużynę poznaje się po tym, że nawet jeśli nie idzie, to potrafi ona wygrywać i dokładnie tak zagrał dziś Arsenal.
Po objęciu prowadzenia Arsenal zaczął grać naprawdę jak na kandydata na mistrza przystało. Wspaniałe indywidualne i pełne technicznych sztuczek akcje w wykonaniu Oezila i Ramseya cieszyły oko kibiców. Sam Ramsey miał co najmniej dwie 100% sytuacje na podwyższenie wyniku.
Newcastle mimo dobrej do 72. minuty grę wyjeżdża z Londynu bez goli i co najważniejsze bez punktów. Dla Srok oznacza to, iż są oni w strefie spadkowej i z dorobkiem 17. punktów mają 2. punkty straty do wyprzedzającej ich Swensea.