Facebook Google+ Twitter

Mecze kadry nie tylko w TVP! Będziemy mieli wybór

Firma Sportfive mająca prawa do transmisji meczów kadry w ramach rekompensaty finansowej po stratach w negocjacjach z TVP, sprzedała prawa do pokazywania meczów reprezentacji Polski Polsatowi aż do 2014r. Co to oznacza dla zwykłego kibica?

Sonda

Wybierzesz:

Kamil Grosicki (C) podczas treningu drużyny na Stadionie Narodowym w Warszawie. / Fot. PAP/BArtłomiej ZborowskiDla nas oznacza to, iż będziemy mieli wreszcie prawo wyboru gdzie chcemy obejrzeć mecze narodowej reprezentacji i kogo komentarza będziemy chcieli posłuchać. Jest to równoznaczne z końcem monopolu Telewizji Publicznej, która jako jedyna w ostatnich latach mogła pokazywać mecze kadry.

TVP w opinii wielu bardzo nieprofesjonalnie pokazuje mecze kadry, poprzedzając je kilkuminutowym studiem, gdzie gośćmi od wielu lat są te same persony na czele z Jerzym Engelem czy Jackiem Gmochem. Pamiętamy też jak całkiem niedawno, podczas towarzyskiego meczu Estonia-Polska relacja w TVP1 zaczęła się...już po Mazurku Dąbrowskiego, a wszyscy wiemy jak hymn w tak patriotycznym kraju jest ważny.

Bramkarz reprezentacji Polski Tomasz Kuszczak podczas treningu na Stadionie Narodowym w Warszawie, 11 bm. Polska drużyna przygotowuje się do meczu towarzyskiego z reprezentacją Republiki Południowej Afryki. / Fot. PAP/ Bartłomiej ZborowskiNajwiększym jednak plusem jest, że będziemy mogli wreszcie posłuchać podczas meczu reprezentacji innego komentatora niż "wysłużonego" i nie wpuszczającego nikogo od kilkunastu lat na swoje miejsce Dariusza Szpakowskiego, który ma wielu zwolenników ale ze względu na swoje lapsusy językowe i częstą niewiedzę piłkarską, równie wielu wrogów; w Polsacie Sport mecze komentować będzie Mateusz Borek wraz z Waldemarem Prusikiem, a w studiu przedmeczowym gośćmi będą byli reprezentanci Polski, nie zabraknie oczywiście stałych ekspertów Polsatu jak Wojciech Kowalczyk czy Roman Kołtoń.

W dzień hitowego spotkania Polska-Anglia, na stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędzie się inne ciekawe spotkanie Brazylia-Japonia, które także będziemy mogli obejrzeć na antenie Polsatu.

Reprezentacja Polski w piątek na Stadionie Narodowym zagra towarzysko z RPA,a już we wtorek o godz.21 "mecz sezonu" a więc Polska-Anglia; bez względu na jakim kanale to spotkanie obejrzymy i kto je skomentuje najważniejsze jest zwycięstwo biało-czerwonych!

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.