Facebook Google+ Twitter

Mecze Legii z Koroną i Lecha z Górnikiem bez kibiców

Stadion Legii będzie zamknięty dla kibiców podczas piątkowego spotkania z Koroną Kielce. Taką decyzję podjął wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski. Również Piotr Florek, wojewoda wielkopolski zareagował podobnie. Lech zagra bez kibiców.

Wojewoda mazowiecki: Kibice oczekują święta, a nie strachu


 / Fot. Patryk Młynek/wiadomości24.plWojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu organizowania imprezy masowej z udziałem publiczności. Mecz może zostać rozegrany, ale pod jednym warunkiem. Na stadionie nie może być kibiców. Wojewoda wydał taką decyzję na wniosek komendanta stołecznej policji. "Po raz pierwszy wydałem taką decyzję, bo po raz pierwszy dostałem taki wniosek. Nie mogę się wahać. Mam nadzieję, że to ostatnia taka moja decyzja. Wiem, że decyzja godzi w prawdziwych kibiców. Prawdziwi kibice, a nie kibole, oraz piłkarze są potencjalnymi ofiarami kibolstwa, a wręcz bandytyzmu.

Sam chciałbym chodzić na mecze i dopingować obie warszawskie drużyny. Chciałbym żeby doping był kulturalny. W ostatnią sobotę byłem na meczu Polonii ze Śląskiem. Kibice zachowywali się kulturalnie. Kibice oczekują święta, a nie strachu" - mówił wojewoda w swoim wystąpieniu. Warszawska policja w swoim oświadczeniu zaznaczyła, że istnieje możliwość naruszenia porządku publicznego, tak jak miało to miejsce podczas spotkań Legii w Warszawie, jak i na spotkaniach wyjazdowych.

Wojewoda wielkopolski: Nie chcemy takiej sytuacji w Poznaniu


 / Fot. Dominik Rutkowski / mat.pras. Lech/LegiaWojewoda wielkopolski, Piotr Florek zorganizował konferencję prasową, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim. Swoją decyzję, o zamknięciu stadionu dla publiczności argumentował wnioskami od policji, która już wcześniej alarmowała o tym, że podczas meczów Lecha dochodziło do łamania przepisów m.in. na stadion wnoszono petardy hukowe oraz race.

"- Na stadion wnoszono race i świece dymne, zakłócano też porządek" - mówił Piotr Florek. "Sam byłem świadkiem meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w Bydgoszczy i widziałem, że organizatorzy nie dopełnili swoich obowiązków" - dodał. "Nie chcemy takiej sytuacji w Poznaniu" - zakończył. Piotr Florek wydał taką decyzję pomimo faktu, iż o godzinie 15 otrzymał on pismo w którym Ryszard Grobelny, prezydent miasta Poznania wyraża zgodę na przeprowadzenie tej imprezy z udziałem kibiców obu klubów. W oświadczeniu policji z Poznania możemy przeczytać prawie identyczne argumenty jak w oświadczeniu stołecznej policji. Policja zarzuca, że organizator nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa na stadionie.

Czytaj też: Mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze odbędzie się przy pustych trybunach

W trakcie trwania finału Pucharu Polski pseudokibice Legii Warszawy i Lecha Poznań zdemolowali Stadion Zawiszy w Bydgoszczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

johnyy
 • johnyy
 • 06.05.2011 19:36

Dlaczego mecze nie zostaną rozegrane? Przecież stadiony Legii i Lecha są nowoczesne w chwili obecnej najbardziej nowocesne i bezpieczne!

Komentarz został ukrytyrozwiń
pg
 • pg
 • 06.05.2011 17:51

Premier Donald Tusk zwołuje radę ministrów do swojego gabinetu i mówi do zgromadzonych ministrów.
- Mam tutaj 4 przyciski czerwony, żółty, niebieski i zielony:
- jak wcisnę przycisk czerwony to na drogach nie będzie wypadków i będzie 3000 km autostrad
- jak wcisnę przycisk żółty to 3 miliony emigrantów wróci do Polski i przyjadą lekarze z zachodu żeby pracować w naszych szpitalach
- jak wcisnę przycisk niebieski to nie będzie podatków a wynagrodzenia wzrosną o 200%
- jak wcisnę przycisk zielony to nie będzie przymrozków i susz i jabłka i inna żywność już nigdy nie będzie drożeć.
W tym momencie przerywa mu minister rolnictwa z PSL i mówi - a u nas w Ciechanowie to była babcia Józia, co miała 4 nocniki w przedpokoju - czerwony, żółty, niebieski i zielony.
- No i co? No i co? - pyta Donald
- I zesrała się na schodach...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zyzior
 • Zyzior
 • 06.05.2011 15:12

Dziady i barany a prawdziwy kibic i tak by sobie darował fryzjerskie mecze

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zyzior
 • Zyzior
 • 06.05.2011 15:07

Bardzo dobrze, że bez kibiców. A odszkodowanie dla klubów, za co? Przecież te stadiony powstały za państwowe pieniądze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wiec czego chcą sie pytam ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 06.05.2011 13:27

Legia dziady .....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomasz Rutkowski
 • Tomasz Rutkowski
 • 06.05.2011 13:05

Panie Wojewodo skąd pan jesteś że chcesz pan być kibicem i dopingować obydwie warszawskie drużyny? Bardzo dziękuję w imieniu mojego ośmioletniego syna za decyzję rozegrania meczu bez naszego udziału mimo że nie opuściliśmy żadnego meczu Legii w tym sezonie. Nawet przy siarczystym mrozie (zmarzliśmy jak diabli) ale byliśmy i dopingowaliśmy NASZ KOCHANY KLUB. A teraz przy pięknej pogodzie mam oglądać z moim synem mecz w telewizji? Gratuluję mądrej decyzji. I jeszcze odnośnie rozegrania meczu Polska-Argentyna w Warszawie mam nadzieję że oprócz (SUPER ha,ha,ha) działaczy PZPN i Wojewodów (też SUPER) nikt z prawdziwych kibiców się na tym meczu nie pojawi. A na marginesie głosowałem zawsze na PO ale to już było i nie wróci więcej (Oczywiście na PiS też nie zagłosuję)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.