Mecze ligowe zespołów z Warszawy i okolic lig I-III

Mecze ligowe zespołów z Warszawy i okolic lig I-III, rozegrane w weekend 12 i 13 marca.

Stadion ŁKS / Fot. Bluntman1908, Licencja GNU 1.2Walczący o utrzymanie Dolcan Ząbki przegrał z ŁKS-em Łódź 1:0 (0:0). Zespół z Łodzi dzięki tej wygranej objął prowadzenie na zapleczu Ekstraklasy. Dla Dolcanu w rundzie wiosennej jest to druga porażka z rzędu i ekipa z Ząbek nadal okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Marzenie o utrzymaniu się w lidze powoli zaczyna się oddalać.

Mimo tego, że ŁKS zdobył dotychczas ponad trzy razy więcej punktów od Dolcanu, na boisku mogliśmy obejrzeć wyrównane widowisko. Dobrze ustawieni goście nie pozwalali łodzianom przedostać się pod bramkę i stworzyć zagrożenia. Równocześnie Dolcan przeprowadzał odważne ataki, z których mógł paść gol. Druga część gry rozpoczęła się dla ekipy z Ząbek fatalnie. W 49. minucie w polu karnym faulowany został Marcin Mięciel i sędzia bez zastanowienia wskazał na „wapno”. Do wykonania jedenastki podszedł Marcin Smoliński, jednak jego strzał obronił 18-letni Rafał Leszczyński. Szczęście Dolcanu nie trwało długo. W 55. minucie spotkania bramkę po uderzeniu głową zdobył Maciej Bykowski. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

ŁKS Łódź - Dolcan Ząbki 1:0 (0:0)
Bramki: 55’ Maciej Bykowski

Znicz Pruszków przystępował do pierwszej kolejki rundy wiosennej jako lider II ligi wschodniej. Na stadion w Pruszkowie przyjechały Wigry Suwałki zajmujące szóste miejsce w tabeli.

ŁKS wznawia treningi

Kibice nie zdążyli wygodnie usiąść na krzesełkach, gdy swojego pierwszego gola zdobyły Wigry Suwałki. W 4. minucie gry po dośrodkowaniu Grażvydasa Mikulenasa bramkę strzałem z głowy zdobył Dawid Dżanelidze. Dżanelidze był zdecydowanie najgroźniejszym zawodnikiem zespołu z Suwałk. Jeszcze w pierwszej połowie zdobył gola, który został przez sędziego nieuznany, ponieważ dopatrzył się on spalonego. Dodatkowo, chwilę później był on ewidentnie faulowany w polu karnym, jednak prowadzący te zawody Leszek Gawron uznał, iż Dżanelidze próbował wymusić jedenastkę i ukarał go żółtą kartką. Znicz od początku meczu nie prezentował dobrego stylu gry. Praktycznie w ciągu 45. minut stworzył sobie jedną groźną sytuację. W drugiej części gry Wigry Suwałki dzięki bramce Tomasza Bajki w 61. minucie meczu prowadziły 2:0. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Znicz przegrał pierwsze spotkanie na własny stadionie i stracił pozycję lidera na rzecz Olimpii Elbląg.

Znicz Pruszków - Wigry Suwałki 0:2 (0:1)
Bramki: 4’ Dawid Dżanelidze, 61’ Tomasz Bajko

OKS Otwock zajmujący ostatnie bezpieczne miejsce w II lidze wschodniej przegrał z Olimpią Elbląg 0:3 (0:1). Goście dzięki wygranej w Otwocku objęli prowadzenie w tabeli, wyprzedzając Znicz Pruszków.

OKS Otwock - Olimpia Elbląg 0:3 (0:1)
Bramki: 24’ Krzysztof Sobieraj (k), 52’ Witalij Ledieniow, 71 Kamil Jackiewicz