Facebook Google+ Twitter

Mecze reprezentacji Polski będą odkodowane. KE potwierdziła decyzję

Mecze siatkarzy, skoki narciarskie czy lekkoatletyka będą transmitowane w otwartych kanałach. Taką decyzję podjęła Komisja Europejska, po tym jak trafił do niej wniosek od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

KRRiT zgodnie z prawem unijnym złożyła do Komisji Europejskiej notyfikację polskiej listy ważnych wydarzeń sportowych. Po rozpatrzeniu sprawy Komisja Europejska wydała pozytywną opinię i przychyliła się do decyzji Krajowej Rady, dzięki której transmisje telewizyjne takich wydarzeń sportowych, jak skoki narciarskie, lekkoatletyka, mecze reprezentacji w piłce siatkowej i piłce ręcznej muszą być nadawane w programie ogólnokrajowym, który dostępny jest bez opłaty - czytamy na wyborcza.pl.

Nowe prawo wejdzie w życie po 12 miesiącach od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej.

Prawdopodobnie, nie tylko Polsat stracił prawa do kodowania transmisji rozgrywek piłki siatkowej, ale również Eurosport do skoków i biegów narciarskich. Poszerzenie listy ważnych wydarzeń sportowych sprawia bowiem, że Eurosport mimo podpisanej przed kilkoma dniami umowy na podstawie której uzyskał prawo do wyłącznej transmisji zawodów w narciarstwie klasycznym, wydarzeń tych nie będzie mógł zakodować.

Zobacz też: Skoki narciarskie od 2016 roku tylko w Eurosporcie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kiełbasa wyborcza i igrzyska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.