Mecze soboty. Śląsk znów nie zwyciężył

• Źródło: Ekstraklasa.net
  • Data dodania: 2010-03-27 20:53

We Wrocławiu Śląsk grał z Koroną. Wcześniej Arka przegrała z Polonią Warszawa 1:2, Ruch rozbił Cracovię 4:1, a Wisła pokonała Polonię Bytom 3:1.

Trybuna kibiców Śląska podczas meczu polskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok. / Fot. PAP/Grzegorz HawałejNa zakończenie ostry mecz. Jedne z najbardziej brutalnie grających drużyn w Ekstraklasie - Śląsk i Korona, w sobotę staną naprzeciwko siebie, aby walczyć o bardzo ważne dla nich punkty. Skończyło się wynikiem 1:1.

Początek rundy wiosennej we Wrocławiu jest po prostu tragiczny. W dwóch spotkaniach przy Oporowskiej Śląsk nie zdobył jeszcze punktów, przegrywając oba spotkania 1:2, najpierw z Jagiellonią, a następnie z Lechią. Porażki z założenia mają gorzki smak, ale te u siebie bolą podwójnie. - W polskiej ekstraklasie, bez względu na przeciwnika nie można przegrywać na własnym boisku. Czasami tak się zdarza, ale ja tego nie akceptuje – wyjaśnia trener Śląska Ryszard Tarasiewicz.

Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze Polonii Warszawa oraz Arki Gdynia. Drużyna z Warszawy w tym roku gra fatalnie. I pierwsza połowa wskazywała, że posada Bakero może być zagrożona. Po pierwszej połowie, po bramce Bartosza Ławy Arka prowadziła w stolicy 2:1. Druga połowa odmieniła losy tego meczu. "Czarne Koszule" zagrały piękne 45 minut, strzeliły dwie bramki i wygrały 2:1.

Pogrom w Krakowie

/ Fot. Ekstraklasa.netGoście rozpoczęli festiwal strzelecki już w 9 minucie gry. Sobiech prostopadle zagrał do Zająca, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Cabaja. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Trzy minuty po wznowieniu gry tym razem to Artur Sobiech skorzystał ze znakomitego podania kolegi z zespołu. A był to Pulkowski. Sobiech wpisał się jeszcze raz na listę strzelców - w 81 minucie wykorzystał dośrodkowanie Grzyba. Wcześniej jednak gola strzelił również Łukasz Janoszka.

Cracovia odpowiedziała tylko raz, na pięć minut przed końcem. Mariusz Sacha wykorzystał niepewną interwencję Pilarza i uratował honor gospodarzy.

Wisła zdobyła Bytom

Ciekawe widowisko obejrzeli kibice w Bytomiu, gdzie Polonia przegrała z Wisłą 1:3. Spotkanie było zacięte. To gospodarze jako pierwsi trafili do bramki. W 18 minucie David Kotrys pokonał Mariusz Pawełka. Wisła jednak bardzo szybko odpowiedziała. Po minucie Issa Ba strzelił w poprzeczkę, a piłkę dobił Piotr Brożek.

W drugiej części gry krakowianie trafili do bramki rywali jeszcze dwukrotnie. Najpierw Rafał Boguski w 65 minucie zmusił do kapitulacji Wojciecha Skabę, a później, już w samej końcówcę kuriozalnego gola strzelił Diaz. Skaba wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu Kirma, a Kostarykańczyk przejął ją i przelobował bramkarza gospodarzy.