Facebook Google+ Twitter

Męczennik z Kalisza

Gdy stosowano to stare przysłowie łacińskie, to podczas pożegnania przyjaciela mówiono; "Ama nos et vale", czyli "Kochaj nas i bądź zdrów". Cóż jeszcze więcej można powiedzieć Kaliszowi? Może należy jeszcze dodać "Cześć Twojej pamięci"?

Kamil Durczok wczoraj w swoim programie "Fakty po Faktach" stwierdził, że SLD zrobił Ryszardowi Kaliszowi Wielki Prezent, gdyż On chciał być wyrzucony z SLD, i dlatego taki scenariusz dla SLD napisał. Dodał, że Kalisz chciał zagrać w drużynie Kwaśniewskiego, a SLD mu to umożliwiło i ustawiło go na pozycji ofiary Leszka Millera. Aż dwa razy Kamil Durczok powiedział; "Tego projektu nie ma, więc działał (dop. Kalisz) na rzecz formacji, która nie istnieje", a potem dodał jeszcze, że; "Europa Plus, opieram się na tym, co mówił do tej pory raczej główny rozgrywający w tej sprawie pan prezydent Kwaśniewski, to jest projekt wspólnych list do Europarlamentu Europejskiego. Tych list nie ma i nie wiadomo czy powstaną (...)".


Projektu nie ma, formacja nie istnieje, list jeszcze nie ma i nie wiadomo czy powstaną, a Kamil Durczok martwi się o Kalisza, który podobno został pokrzywdzony. Dlaczego aż tylu doskonałych komentatorów martwi się tym, że Leszek Miller i SLD nie chcą wstąpić i poprzeć projekt, który jeszcze nie istnieje, a o którym aż tyle się mówi? Dlaczego więc Kalisza wykluczono? Jeżeli obrońcy Kalisza twierdzą, że takiej listy jeszcze nie ma, natomiast sam Kalisz mówił: "Natomiast idea wspólnej lewicowo centrowej listy do Europarlamentu dzisiaj umownie zwana Europa Plus (już nie Lista Kwaśniewskiego?), ona się ma jak najlepiej". Ten sam Kalisz troszkę wcześniej powiedział "To musi być wspólna lista lewicowo-liberalna, (tu się zreflektował i poprawił), lewicowo-centrowa do Europarlamentu".


Kalisz to ta osoba, która wielokrotnie powtarza to samo, a brzmi to mniej więcej tak jak samouwielbienie. Czy takie słowa "Jeszcze raz powtórzę, to ja działam na rzecz Polski, to ja działam na rzecz polskiej lewicy" o tym nie świadczą. Aleksander Kwaśniewski budząc się z zimowego letargu, prawdopodobnie też tak myśli jak Kalisz, Siwiec i Palikot, że tylko ich działanie jest działaniem na rzecz Polski i lewicy. Na rzecz lewicy, lecz ratując Ruch Palikota, który oprócz nastawienia antyklerykalnego żadnych innych objawów lewicowości nie wykazuje.


Dlaczego więc Europa Plus nie przyłączy się do wspólnej listy SLD, lecz tworzy własną? Dlaczego to Aleksander Kwaśniewski ma układać taką listę a nie na przykład Leszek Miller? Dlaczego Aleksandrowi Kwaśniewskiemu tak bardzo zależy na tym, aby nie istniał już SLD, lecz jakaś kolejna odmiana LiDu? Dlaczego po nieudanej próbie wypchnięcia Borowskiego i postawienie na SDPL, po podparciu się Belką, którą to beleczką zdołował SLD i to po takim sukcesie jak wprowadzenie Polski do UE, po nieudanej próbie z LiDem, próbuje kolejnego podejścia? Gdyby prezydent chciał wejść do Parlamentu Europejskiego to mógł spokojnie kandydować z list SLD, dlaczego więc chce tam dojść razem z Ruchem Palikota?


Dlaczego lewicowe SLD, tak bardzo przeszkadza już dawnemu prezydentowi? Kto sobie odpowie na to pytanie ten zrozumie, że Aleksander Kwaśniewski, Marek Siwiec i Ryszard Kalisz to już nie lewica, lecz coś, co trzeba "zwiększyć" tylko po to, aby nowa lewica była już podatna na wpływy Oligarchicznej Struktury Kaliszowo, Siwcowo, Palikotowej grupy, pod patronatem Aleksandra Kwaśniewskiego? Czy taka lewica potrzebna jest jednoczącej się Europie? Czy to nie akcja na osłabienie PSE w Europie i wzmocnienie liberalno-prawicowej struktury?

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.