Facebook Google+ Twitter

Meczet, którego nie chciał UW

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-09 07:25

"Rzeczpospolita" ustaliła, że ośrodek muzułmański, którego budowa na warszawskiej Ochocie wywołuje gorące spory, miał powstać już kilka lat temu i w innym miejscu.

Gazeta pisze, że w 2003 roku Uniwersytet Warszawski otrzymał od Arabii Saudyjskiej propozycję budowy Ośrodka Studiów Arabistycznych. Rozmowy toczyły się nieśpiesznie. Negocjacje weszły w fazę końcową na przełomie 2006 i 2007 roku. Zaproponowano kilka lokalizacji - w tym najbardziej prawdopodobną na Powiślu w pobliżu Biblioteki Uniwersyteckiej. Projekt rozbił się o prośbę fundatorów, by w budynku znalazł się meczet. Władze UW uznały, że tego warunku nie mogą spełnić - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Po fiasku rozmów z Uniwersytetem propozycję sfinansowania budowy ośrodka przez saudyjskiego monarchę otrzymała Liga Muzułmańska. Ale procedury trwały długo, a Liga dostała pozwolenie na budowę i chciała je wykorzystać zanim się zdezaktualizuje. Znalazła więc fundatora. Nie wiadomo jednak kto nim jest. Przewodniczący Ligi Muzułmańskiej w Polsce Samir Ismail odmawia podania nazwiska. Wiadomo jedynie, że główny sponsor pochodzi z Arabii Saudyjskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.