Facebook Google+ Twitter

Meczu Japonia - Brazylia we Wrocławiu nie będzie?

Do spotkania obu drużyn miało dojść 16 października 2012 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Jednak ze strony FIFA zniknął wpis informujący o tym wydarzeniu. Czyżby PZPN był aż tak skuteczny?

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Stadion_Wroclaw_z_lotu_ptaka.jpg&filetimestamp=20111018230414 / Fot. fot.Łukasz Czyżykowski, Creative Commons Uznanie autorstwa 2.0Oficjalna strona internetowa FIFA informuje o każdym meczu międzypaństwowym rozgrywanym przez reprezentacje. Do niedawna widniała tam informacja o meczu, który odbyć się miał na jesieni tego roku we Wrocławiu pomiędzy Japonią a Brazylią.

Termin tego spotkania wzbudzał jednak wiele kontrowersji. Pierwsza sprawa dotyczy tego, że w tym samym czasie w Warszawie dojdzie do spotkania drużyn Polski i Anglii. Jak podkreśla PZPN, dwa międzynarodowe mecze w jednym czasie się wykluczają. Druga rzecz to fakt, że - jak się okazało - inicjatywa meczu Japonia - Brazylia wyszła od prezydenta miasta Wrocławia. Zarząd PZPN nic nie wiedział o spotkaniu międzynarodowym we Wrocławiu w tym terminie. Grzegorz Lato twierdził, że o meczu dowiedział się z gazet.

Po rozmowach pomiędzy PZPN a wrocławskim magistratem, Lato oznajmił, że sprawę musi przemyśleć - podaje "Polskie Radio" - gdyż, jak mówił: "Nie mogą się odbyć w tym samym terminie i prawie o tej samej godzinie dwa takie mecze w Polsce".

Obecnie na stronie internetowej FIFA nie ma wpisu informującego o spotkaniu we Wrocławiu. Portal Gazeta.pl wyraził przypuszczenie, że w związku z tym, że Wrocław sam organizuje hitowy pojedynek piłkarski, w tej sprawie zadziałać mógł ktoś z władz PZPN. Prawdopodobnie FIFA usunęła informację po sugestii PZPN, że nie wyrażono jeszcze zgody na takowy mecz.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.