Facebook Google+ Twitter

Medal KEN dla ks. Jankowskiego?

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-03-31 08:01

Pod znakiem zapytania stoi przyznanie medalu Komisji Edukacji Narodowej ks. prałatowi Henrykowi Jankowskiemu za zasługi dla oświaty i wychowania. Wiceminister oświaty Mirosław Orzechowski uważa, że odznaczenie jak najbardziej należy się duchownemu.

Z kolei biuro prasowe MEN informuje, że... prałat medalu nie dostanie. – Księdzu Jankowskiemu nie został przyznany medal. Decyzję w kwestii przyznania go księdzu oraz innym osobom, zgłoszonym we wnioskach do odznaczenia medalem KEN, podejmie osobiście minister edukacji narodowej – dowiedzieliśmy się w biurze prasowym MEN.

Jeszcze w czwartek wiceminister Orzechowski podkreślał, że ks. Jankowski swoją postawą dawał przykład wychowawczy. – Przeznaczył kilkaset kompletów książek z lekturami do szkół – mówił. Zapewnił jednocześnie, że kandydatura ks. Jankowskiego była rozpatrywana w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Wnioski o przyznanie medalu można składać do końca marca, jednak prałat już dwa tygodnie temu nie krył zadowolenia. W Warszawie spotkał się z Romanem Giertychem.

Kilka dni temu duchowny mówił, że w środę zostanie udekorowany medalem - najwyższym resortowym wyróżnieniem. Był zaskoczony, gdy w piątek dowiedział się o zamieszaniu wokół projektu.

O pomyśle krytycznie wypowiedzieli się m.in. ks. abp Tadeusz Gocłowski, metropolita gdański były minister edukacji Edmund Wittbrodt, posłanka SLD Joanna Senyszyn. Prałata broni były prezydent Lech Wałęsa.

Katarzyna Gruszczyńska - Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.