Facebook Google+ Twitter

Medal Skolimowskiej z Sydney zostanie wystawiony na aukcji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-02 22:57

Ojciec lekkoatletki Robert Skolimowski powiedział, że fundusze uzyskane z licytacji mogą zostać przeznaczone np. dla młodego sportowca, który ma podobne problemy ze zdrowiem, jakie uwidoczniły się u Kamili, a nie stać go na leczenie, albo też choroba przerwała mu dobrze zapowiadającą się karierę.

Być może sfinansowanie operacji bądź rehabilitacji pozwoli danej osobie wrócić do uprawiania sportu. Rodzina liczy na sugestie w tej sprawie ze strony organizacji sportowych bądź fundacji.

To właśnie ojcu Kamila Skolimowska zadedykowała zdobyty w Sydney złoty medal. Robert Skolimowski wyjaśniając, dlaczego zdecydował się wystawić na licytację tak cenną pamiątkę po córce, powiedział, że - Kamila była osobą wielkiego serca, która dla bliźniego zrobiłaby wiele. Dla niej jedną z najważniejszych dewiz życiowych było wspieranie potrzebujących. Myślę, że skoro nie może się już cieszyć medalem, niech posłuży on innym". Takie z pewnością byłoby jej życzenie - dodaje Robert Skolimowski.

Kamila Skolimowska zmarła 18 lutego podczas zgrupowania w Portugalii. 26 lutego została pochowana w Alei Zasłużonych na Wojskowych Powązkach w Warszawie
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.