Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12169 miejsce

Medale dla MUKS Płock w Pasłęku

Pierwszego dnia wiosny młodzież z Mazowsza oraz Warmii i Mazur rywalizowała podczas Międzywojewódzkich biegów przełajowych, które odbyły się na terenie Parku Ekologicznego w Pasłęku. Zawodnicy MUKS Płock zdobyli aż cztery medale.

Dorobek przełajowych zmagań dodatkowo powiększyło zwycięstwo chłopców w kategorii młodzików, drugie miejsce w klasyfikacji łącznej młodzików oraz awans czterech juniorek młodszych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Łukasz Pęszyński - srebrny medalista biegu na 2km młodzików / Fot. Piotr MieszkowskiW pierwszym biegu młodziczek (94-95) na 1500 m dobrze zaprezentowała się Dominika Muraszewska (95), która zameldowała się na mecie na czwartej pozycji. Szesnasta była Agata Muszyńska, a dziewiętnasta Natalia Kochanowska. Dziewczęta zajęły czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej (21 sklasyfikowanych klubów). Po dziewczętach nadszedł czas na rywalizację młodzików (94-95) na dystansie 2 km. Tuż po starcie na prowadzenie stawki ponad 50 zawodników zdecydował się Michał Ciarkowski (94). Niestety ucieczkę przypłacił brakiem sił na morderczym podbiegu, na szczycie którego była usytuowana meta. Ostatecznie cieszył się brązowym medalem.

Na ostatnich metrach wyprzedził Michała jego klasowy kolega Łukasz Pęszyński, który tym razem stanął na wyższym stopniu podium, odbierając srebrny medal. Do sześcioosobowej dekorowanej grupy dołączył jeszcze Arek Chotomski (94), który finiszem zapewnił sobie piątą lokatę. W tym biegu na punktowanym miejscu dziewiątym znalazł się jeszcze Marcin Strusiński (94). Na dobrej - dwudziestej piątej pozycji znalazł się o rok młodszy Mateusz Kuczyński, debiutujący w zawodach tej rangi. Młodzicy MUKS Płock zdecydowanie wygrali punktację chłopców, zostawiając za sobą 17 sklasyfikowanych klubów z dwóch województw.

Po młodzikach nadszedł czas na juniorów młodszych (92-93). Tu stawka była wysoka - oprócz medali i tytułów - zawodnicy walczyli o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Aby wystartować w Mistrzostwach Polski, trzeba było ukończyć bieg w pierwszej dwunastce. Na dystansie 2 km wystartowały Marcelina Kawecka (93) oraz Monika Załęska (93). Do niezbyt zadowolonych po tym biegu należy Marcelina - mistrzyni Mazowsza sprzed dwóch tygodni. Na starcie w ferworze walki, któraś z konkurentek nadepnęła jej na but, który trzeba było poprawić. Po tym płocczanka musiała ścigać stawkę pozostałych zawodniczek. Niestety, nie starczyło sił na finisz i tym razem pozostała bez medalu. Jednak plan minimum został wykonany: Marcelina była piąta, Monika dziesiąta i obie awansowały do OOM.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No proszę, mamy nowego, świetnego autora z Płocka! Brawo! Świetny tekst, świetne fotki, oby tak dalej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.